20 lat doświadczenia w montażu i serwisie klimatyzatorów

Gwarancja 10 lat

Na wybrane klimatyzatory

Obsługiwany teren

Poznań i okolice

Zadzwoń teraz: 502 161 803

Profesjonalne doradztwo i wycena

Dlaczego warto zdecydować się na klimatyzację do domu?

Klimatyzacja - zamontowana na elewacji

Jeszcze kilkanaście lat temu na domową klimatyzację mogły pozwolić sobie wyłącznie zamożne osoby. Współcześnie jest to wydatek, na który można pozwolić sobie nawet przy przeciętnych zarobkach. Za całkiem korzystną cenę możemy zakupić solidny i bezawaryjny klimatyzator, który posłuży nam przez długi czas. Poniżej przedstawiono najważniejsze zalety płynące z posiadania klimatyzacji.

Wyższy komfort życia

Wyobraźmy sobie sytuację – upalne lato, a my zamknięci w mieszkaniu zlokalizowanym na dziesiątym piętrze wieżowca. Nic nie osłania naszych okien przed promieniami słonecznymi. Chociaż na dworze panuje temperatura 30 stopni Celsjusza, to mamy wrażenie, że z naszego mieszkania zrobiła się prawdziwa sauna. Zasłonięcie rolet jest skuteczne, ale tylko w pewnym stopniu. Z pewnością osłonięcie okien nie daje oczekiwanego efektu, jeśli temperatura na zewnątrz jest naprawdę wysoka.

Klimatyzacja wydaje się w tym przypadku jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Dzięki niej w naszym wnętrzu zapanuje przyjemna temperatura, w której można swobodnie funkcjonować. Trzeba również dodać, że klimatyzator sprawdza się nie tylko podczas upałów, ale również wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa. Często w mieszkaniu nie mamy wystarczającej cyrkulacji powietrza, przez co mikroklimat jest po prostu niekorzystny.

Klimatyzacja będzie niezawodna podczas wielu sytuacji. Kolejnym plusem jest fakt, że urządzenie nie tylko schładza, ale również osusza powietrze. Chyba każdy z nas zna problem zbyt wilgotnego powietrza w mieszkaniu, szczególnie przed burzą. Ciężko wykonywać w takich warunkach codzienne czynności. Nawet zwykłe sprzątanie mieszkania męczy nas dwa razy bardziej. Klimatyzator skutecznie zniweluje ten problem. W dowolnym momencie schłodzimy nasz dom do pożądanej temperatury.

Możliwość ogrzania powietrza

Niewiele osób ma świadomość, że większość nowoczesnych klimatyzatorów pozwala nie tylko schłodzić powietrze, ale również je ogrzać. Jest to szczególnie ważne zimą, gdy nasze mieszkanie lub dom szybko się wyziębia. Klimatyzator będzie stanowił dodatkowe źródło ciepła. Jego użytkowanie wyjdzie nas o wiele taniej, niż grzejniki elektryczne. Montaż klimatyzacji opłaca nam się więc nie tylko latem, ale również zimą!

Powietrze przyjazne alergikom

Klimatyzator wyposażony jest w filtry powietrza, dzięki którym można oczyścić je z wszelkich zanieczyszczeń. Mowa tutaj o m.in. roztoczach, nieprzyjemnych zapachach, zarodkach pleśni i grzybów, czy też niektórych bakteriach. Dzięki temu mikroklimat w pomieszczeniu staje się przyjazny osobo cierpiącym na alergię. Pamiętajmy o tym, że filtry powietrza wymagają regularnej wymiany.

Myślisz o klimatyzacji do domu? Skontaktuj się już teraz – zadzwoń lub wyślij maila!

Comments are closed.
Decydujesz się na klimę?

Sprawdź co warto wiedzieć przed zakupem i montażem klimatyzacji.

Potrzebujesz porady, jesteś zdecydowany na klimatyzację? – skontaktuj się telefonicznie lub mailowo!