jaki-klimatyzator-wybrac

Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania?

Czy do mieszkania w bloku potrzebujesz klimatyzatora?

Latem mieszkania w blokach potrafią nagrzać się do bardzo wysokich temperatur, a przebywanie w nich, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 30 stopni Celsjusza, może przypominać przebywanie w piekarniku. Dobry system klimatyzacji będzie niezastąpiony. O tym, że klimatyzator nie musi być drogi, pisaliśmy w poprzednim artykule. Tym razem skupimy się nad tym, jakie są typy urządzeń.

Podstawowe typy klimatyzatorów do domu

klimatyzacjaModeli i rozwiązań dostępnych na rynku jest wiele, a producenci starają się zaproponować również własne, autorskie rozwiązania. Można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów.

• Klimatyzatory monoblokowe – czyli takie, w których całość urządzenia zamknięta jest w jednej obudowie instalowanej wywnętrz pomieszczenia. Nadają się do zainstalowania w miejscach, w których można wyprowadzić na zewnątrz rurę odprowadzającą gorące powietrze.
• Klimatyzatory Split – są to najczęściej spotykane urządzenia, montowane w blokach. Obie części klimatyzatora są rozdzielone. Jednostka zewnętrzna wystawiana jest poza budynek i połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą elastycznych przewodów freonowych. Pracują cicho i wydajnie.
Klimatyzatory Multi-Split – charakteryzują się tym, że do sprężarki można podłączyć kilka parowników, a więc mogą obsługiwać kilka pomieszczeń. Dzięki możliwości połączenia, takie urządzenie jest tańsze niż instalowanie kilku klimatyzatorów.
• Klimatyzatory przenośne – niewielkie, kompaktowe urządzenia, których nie podłącza się na stałe. Można je przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia, czy nawet zabrać ze sobą na wakacje, ale nie jest to najwydajniejsze rozwiązanie.

Jaki typ montażu?

Na potrzeby mieszkań i domów jednorodzinnych najlepszym wyjściem będzie zainstalowanie klimatyzatora SPLIT. Ale nawet w ramach tego jednego rodzaju, mamy do wyboru kilka możliwości:

Montaż ścienny – najpopularniejszy i najprostszy w montażu. Dobrze się prezentuje i może być ozdobą pomieszczenia.
• Montaż podłogowo-sufitowy – najczęściej stosowany w sklepach i lokalach.
• Montaż kasetonowy – przeznaczony do chłodzenia dużych powierzchni, zaprojektowany do instalacji na sufitach podwieszanych.
• Montaż kanałowy – używany w dużych obiektach np. halach przemysłowych. Jest bardzo wydajny, ale potrzebuje specjalnych kanałów do rozprowadzania powietrza.

Jakie rozwiązanie do mieszkania?

klima-lg-split

Najrozsądniejszym i najczęściej wybieranym klimatyzatorem do mieszkań i domów jednorodzinnych są modele typu Split z montażem ściennym. W Klimatechnika mamy duży wybór tego typu klimatyzatorów. Zapoznaj się z naszą ofertą, a jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze konkretnego modelu, z przyjemnością udzielimy Ci wyczerpujących informacji.
Sprawdź co warto wiedzieć przed zakupem i montażem klimatyzacji. Potrzebujesz porady, jesteś zdecydowany na klimatyzację? – skontaktuj się telefonicznie lub mailowo!

Klimatyzacja? Skontaktuj się teraz.

Jak wybrać klimatyzację do mieszkania?

Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w mieszkaniu. Takie rozwiązanie niewątpliwie zapewnia komfort termiczny, ale i maksymalną wygodę. Jednak największym problemem jest wybór samego klimatyzatora. Na szczęście dzięki naszym radom znajdziecie urządzenie, które spełnia wasze oczekiwania.

Stacjonarna klimatyzacja do mieszkania- jesteśmy na tak!

Bądźmy szczerzy chcąc sobie zapewnić komfort latem warto wybrać stacjonarną klimatyzację, tym bardziej, że cena wcale nie jest bardzo wysoka. Tutaj można zdecydować się na urządzenie typu spilit. Otóż składa się ono z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej, które połączone są układem sterującym. Dzięki zaś przewodom freonowym możliwe jest usuwanie ciepła i jego skroplin na zewnątrz. Takie urządzenie jest na pewno bardzo efektywne. Warto też zauważyć, że klimatyzator wewnętrzny bardzo dobrze się prezentuje i łatwo dopasować go do danej aranżacji wnętrza. Tutaj można postawić na różne wersje, czyli kasetonową, podsufitową, ścienną, kanałową, a nawet stojącą. Oczywiście to nie koniec możliwości, bo dostępne są także klimatyzatory multispilit, które są szczególnie polecane, gdy chce się ochłodzić kilka pomieszczeń w tym samym czasie. W tym przypadku jednostek wewnętrznych jest więcej i współpracują one z jednostką zewnętrzną.

Cena- ile kosztuje klimatyzacja?

Oczywiście na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć, bo na cenę ma wpływ efektywność, marka urządzenia, a także jego moc. Klimatyzacja przenośna jest na pewno tańsza, ale też nie jest tak dobra jak wersja spilit czy multispilit. Jednak warto pamiętać, że w klimatyzację warto zainwestować, bo tak naprawdę jest to inwestycja na lata. Wystarczy tylko regularnie wymieniać filtr i zlecać przeglądy, a tak poza tym nie czeka was żadna praca.