klima-w-domu

Klimatyzacja do domu tańsza niż myślisz!

Rozsądny wybór klimatyzatora

Zakup klimatyzatora to wydatek. Ale czy tak duży, jak Ci się wydaje? Wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz powierzchni lokalu. Dużym błędem jest kupowanie urządzenia „na oko”, bez konsultacji z monterem lub obsługą klienta – ale taką obsługą z prawdziwego zdarzenia, a nie sprzedawcą, który jedyne co potrafi, to zaśpiewać cenę produktu.

Rozsądny wybór urządzenia, a więc dobranie mocy do faktycznych potrzeb użytkownika, to pierwszy krok w stronę oszczędności. Zamiast przesadnie mocnego i drogiego modelu, warto rozważyć zakup ekonomicznego urządzenia do użytku domowego np. klimatyzator o mocy chłodniczej w granicach 3,5kW spokojnie wystarczy do ochłodzenia powierzchni 25m2. Koszt przeciętnego klimatyzatora do mieszkania mieści się w przedziale 4000-5000 zł netto w zależności od modelu i marki. Im rozleglejsze pomieszczenie, tym moc klimatyzatora powinna być większa, dlatego warto skonsultować wybór z doradcą klienta Klimatechnika. Profesjonalne urządzenia o mocy umożliwiającej chłodzenie dużych hal lub kilku pomieszczeń jednocześnie to wydatek powyżej 5000 zł.

Duży wpływ na cenę ma marka producenta. Nie ma co ukrywać, że jedne modele są droższe, inne tańsze; jedne bardziej wytrzymałe, inne mniej. W naszej ofercie mamy urządzenia takich firm, jak: LG, Samsung, Daikin i Mitshubishi, MDV, Toshiba, Midea, Gree Aux, Hitachi, Fuitsu, dzięki tak szerokiemu wyborowi, możemy zaproponować różne przedziały cenowe.

Co tanio, to drogo

W marketach można spotkać różnego rodzaju tanie klimatyzatory, których cena zaczyna się już w okolicach 1000 zł. Czy jest to dobry wybór? Trzeba być świadomym, że tego typu urządzenia charakteryzują się niewielką mocą np. 20000 W, przez co nadadzą się tylko do małych pomieszczeń, ale do chłodzenia całego mieszkania będą zupełnie nieprzydatne. Bardzo tanie klimatyzatory potrafią się szybko psuć, a ich naprawa i konserwacja bywa niewspółmiernie kosztowna w stosunku do ceny samego urządzenia. Zachęcamy do rozejrzenia się za modelami ze średniej półki, których koszt dobrze koreluje z jakością.

Budżetową wersją klimatyzatora jest klimatyzer, czyli niewielkie urządzenie chłodzące, które działa na zasadzie mechanicznej (nie ma czynnika chłodzącego). Takie urządzenia dostępne są w niewielkich kwotach ok. 500 zł, ale ich możliwości są ograniczone, dlatego lepiej zainwestować w dobrej jakości klimatyzator.

Pamiętaj o koszcie obsługi!

Sama cena urządzenia to nie wszystko, klimatyzator trzeba bowiem zainstalować, a od czasu do czasu poddać czyszczeniu i okresowej konserwacji. Dobre marki mają własne serwisy, podczas gdy z konserwacją chińskich urządzeń może być problem – dostępność części zamiennych i serwisu to ważny aspekt, o którym trzeba pamiętać planując zakup klimatyzatora.

Do kosztu eksploatacji trzeba doliczyć ceny filtrów, uzupełniania czynnika chłodzącego, a także klasę energetyczną. Tani klimatyzator, który pożera dużo prądu, w rzeczywistości będzie koszmarnie drogi w użytkowaniu.

Sprawdź modele i ceny klimatyzatorów oferowanych u nas. Nie wiesz, jakie urządzenie wybrać? Przeczytaj kolejny artykuł o tym, jaki klimatyzator wybrać do mieszkania, a jeśli nadal masz wątpliwości, napisz do nas, a nasi pracownicy zaproponują Ci korzystne rozwiązanie, dopasowane do Twoich potrzeb.

Klimatyzacja do domu i mieszkania, czyli kilka praktycznych rad

Jest wiele różnego typu urządzeń, które są szalenie przydatne w naszych domach i mieszkaniach. Niewątpliwie do tej kategorii zalicza się klimatyzacja do domu Poznań. Jest to bowiem urządzenie o szerokim zastosowaniu, a mimo to większość kojarzy ją tylko ze schładzaniem pomieszczeń.

Warto bowiem mieć świadomość tego, że wspomniane urządzenie to również doskonały sposób na wentylowanie pomieszczeń, kontrolę stanu wilgotności czy też filtrowanie powietrza. Jak widać, jest tego całkiem sporo i tym samym trudno się dziwić, że jest to całkiem popularne rozwiązanie.

Klimatyzacja do domu – czy warto w nią inwestować?

Na postawione w ten sposób pytanie w zasadzie nie może być innej odpowiedzi niż twierdząca. Wynikać to możne już z przedstawionych przed momentem zalet tego urządzenia. Jednak to nie wszystko, bo urządzenia klimatyzacyjne to wyborne wręcz rozwiązanie dla mieszkańców nieruchomości z oknami wychodzącymi na stronę południową czy też zachodniej. Jest to ważne, gdyż z tym urządzeniem nie będą się one tak nagrzać. Do tego jest to również optymalna inwestycja przy alergiach.

Co więcej, dzięki czystszemu powietrzu nie tylko będzie nam się łatwiej oddychać, ale też będziemy zdrowsi. Zatem korzystanie z tego urządzenia jest w stanie znacząco podnieść jakość naszego życia. Jednak, aby tak się stało klimatyzacja poznań, powinna być eksploatowana z rozwagą, a do tego poddawana regularnemu czyszczeniu. Wystarczy, jeśli będziemy usuwali z niej kurz przy wlocie i wylocie powietrza. Doskonale do tego nadaje się miękka i sucha ściereczka.