Klimatyzatory Poznań

Klimatyzatory Poznań – czym się kierować?

Wybór klimatyzatorów, które mają przynieść nam określone korzyści, nie zawsze jest łatwy. Nierzadko pojawiają się różne problemy i wątpliwości na wielu różnych etapach tego typu przedsięwzięcia. Z pewnością w tej kwestii przydatne być mogą na przykład umiejętności techniczne i wiedza z tego zakresu, jednak nie wszyscy takie posiadają.

Poznaj różne odmiany klimatyzatorów i wybierz z nich coś dla siebie

Chcąc bliżej zapoznać się z tematem, w mig zauważymy, że na rynku jest sporo różnych odmian. Do tego mają one różne parametry i szereg innych czynników mających wpływ na prawidłowe funkcjonowanie. Specjaliści realizujący montaż klimatyzatorów w poznaniu sugerują, aby zacząć o tym myśleć już na etapie projektu domu w Poznaniu. W ten sposób wielkość klimatyzatora, jego rozmieszczenie i inne czynniki będą uwzględnione od samego początku.

Nie zawsze jednak mamy ten komfort, bo mieszkamy w bloku czy innej nieruchomości, która jest już wybudowana. W takiej stacji również możliwa jest taka inwestycja, lecz nieco się ogranicza nasz wybór. Na domiar złego montaż w takim przypadku będzie się wiązał ze skuwaniem gotowych już przecież ścian. Będąc w takiej sytuacji, zaleca się korzystać ze współpracy z wiedzy fachowców, jacy na co dzień działają w tej branży. Dzięki temu nasza przyszła inwestycja będzie przebiegała odpowiednio, a my sami zyskamy sprzęt skrojony do naszych indywidualnych preferencji.

Klimatyzatory Poznań do pokoju z sufitem podwieszanym – na jaki model należy się zdecydować?

Już zdradziliśmy, że montaż klimatyzacji jest absolutnie możliwy. W tym przypadku należy wybrać klimatyzator kasetonowy. To urządzenie stosunkowo drogie i na pewno na montaż nie należy decydować się samodzielnie, tym bardziej że firmy takiej jak Klimatechnika z Poznania oferują sprzedaż i montaż tych urządzeń.

Warto dowiedzieć się czym charakteryzuje się taki klimatyzator. Przede wszystkim jest on niewidoczny, bo montowany w suficie. Wygląda tak estetycznie jak oświetlenie. Ponadto charakteryzują się bardzo cichą pracą mimo wyposażenia w duże wentylatory.

klimatyzator-lgJaką klimatyzacje wybrać do kawalerki w Poznaniu?

Jeszcze kilkanaście lat temu klimatyzacje stosowane były głównie w biurowcach. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na jej montaż w mieszkaniu czy domu, ale trzeba przyznać, że najczęściej wybierają ją osoby mające domy czy apartamentowce o dużej powierzchni.

Z kolei mieszkańcy kawalerek czy innych mikro mieszkań także często zmagają się z bardzo wysokimi temperaturami, szczególnie gdy kąt padania słońca “uderza” właśnie w ich okna. Wtedy też okazuje się, że w pomieszczeniach jest tak ciepło iż trudno wysiedzieć, a przy tym temperatura jest niemal nie do zniesienia. Tutaj pojawia się pytanie” czy klimatyzacja sprawdzi się w kawalerce?

 

Jakie powinno być urządzenie do klimatyzacji domu w Poznaniu?

Jak najlepiej dostosowane do danego typu mieszkania czy pomieszczenia tak, by mogło jak najlepiej spełniać swoją rolę, być jak najbardziej wydajne i odpowiednio wypełniać funkcje, do których zostało stworzone. Obecnie na rynku znajduje się duży wybór różnego typu urządzeń.

Postęp technologiczny dotyczy również tego obszaru, który również jest coraz bardziej udoskonalany, przez co może służyć jeszcze lepiej klientom. Wśród klimatyzatorów można wybierać różne typy urządzeń służących do tego celu.

Co to są klimatyzacje split?

Przeznaczonych do klimatyzacji można wymienić na przykład tak zwany split. Jest to jeden z najpopularniejszych klimatyzatorów, jakie przeznaczone są do zamontowania w mieszkaniu. Urządzenie to składa się z dwóch części. Część zewnętrzna, którą umieścić można na przykład na balkonie, to skraplacz, a część wewnętrzna zwana jest parownikiem.

Są to części połączone ze sobą. Tego typu urządzenie służy zazwyczaj do użycia na jedno pomieszczenie. Jeżeli chcemy, by więcej pomieszczeń zostało schłodzonych, potrzebne są bardziej zaawansowane urządzenia. Jest to tak zwany multi split.

klimatyzator-split-lgCo to jest klimatyzator multi-split?

Do jednej części zewnętrznej podłączonych może być kilka wewnętrznych. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, by zainstalować część zewnętrzną, można zainteresować się na przykład klimatyzatorem przenośnym. Poza tym, jaki typ urządzenia powinniśmy wybrać do naszego domu lub mieszkania, bardzo ważne jest też to, jaką ma wydajność i moc.

Podczas procesu wybierania urządzenia należy również uwzględnić indywidualne czynniki, jak na przykład ekspozycja mieszkania. Można również zwrócić uwagę na ewentualne, dodatkowe czynniki, które mogą być pomocne podczas użytkowania klimatyzatora.

Jakie klimatyzator ma dodatkowe funkcje?

Na przykład dodatkowe funkcje, takie jak funkcja jonizacji powietrza. Podczas wybierania tego urządzenia ważne będzie również to, by wiedzieć, jak go używać, i jak utrzymywać w czystości.

Obecnie na rynku znaleźć można wiele różnych typów urządzeń, które mogą świetnie się sprawdzić zwłaszcza w mieszkaniach i domach. Istnieje wiele różnych typów urządzeń, spośród których można wybierać takie, które będą najlepiej dostosowane do potrzeb naszego mieszkania. Mogą to być na przykład klimatyzatory w Poznaniu.

Jakie błędy popełniają użytkownicy klimatyzacji- poznaj je by ich uniknąć

Klimatyzacja to luksus, dobro wyższego rzędu- tak myślano jeszcze klika lat temu. Na szczęście obecnie coraz więcej osób może sobie pozwolić na montaż klimatyzacji, wszak ceny nie są takie wysokie. Oczywiście wokół klimatyzatorów narosło też wiele mitów, dotyczących choćby ich szkodliwości.

Ale dobra wiadomość jest taka, że większość z was już wie, że klima nie jest szkodliwa, wystarczy tylko zadbać o filtry i regularne przeglądy. Jednak wielu użytkowników popełnia zdecydowanie inne błędy. W dzisiejszym wpisie przedstawimy wam te najczęstsze. Warto je znać by móc ich uniknąć.

Czy wietrzenie mieszkania ma znaczenie?

Wiele mówi się, że należy regularnie wietrzyć dom czy mieszkania, wszak dzięki temu oczyszcza się powietrze i ma to właściwości prozdrowotne. Owszem jest to prawda, chyba że macie klimatyzację, wtedy też zdecydowanie lepiej tego unikać. Jednym z najczęstszych błędów jakie popełniają użytkownicy klimatyzacji jest otwieranie okien, gdy klimatyzator jest włączony.

Musicie tutaj wiedzieć, że przez takie wasze zachowanie pracuje ono na większych obrotach i to ciągle, a od tego tylko krok to zwiększenia rachunków za energię elektryczną. A tego przecież chce się uniknąć. A więc nasza rada brzmi, pamiętajcie że gdy macie włączony klimatyzator to musicie mieć zamknięte okna, ale i drzwi także te tarasowe.

klimatyzacje-poznanJak ustawiać temperaturę? Celową czy może docelową?

Nie od dziś wiadomo, że wiele osób lubi chodzić na skróty, także w przypadku klimatyzacji. Zatem zapewne nie zdziwi was fakt, że niektórzy zapominając włączyć klimatyzację chcą nadrobić zaległości i szybko ochłodzić pomieszczenie. Jednak takiego efektu wcale nie osiągnie się, bo gdy zbytnio ochłodzicie pomieszczenie będzie wam zimno, zatem znowu będziecie chcieli podnieść temperaturę w pomieszczeniu.

Zapewne zauważyliście, że jest to zachowanie nieracjonalne, a efektem może być co najwyżej ból gardła oraz wyższy rachunek . Nasza rada brzmi więc, że zawsze należy ustawiać optymalną temperaturę, czyli docelową. Nie należy też zwiększać i zmniejszać temperatury co kilka minut, bo to także jest nieefektywne, a co najwyżej efektywnie zwiększy wam rachunki na energię elektryczną.

O czym każdy posiadacz klimatyzacji pamiętać powinien?

Klimatyzatory przestałą być dobrem luksusowym i tak naprawdę jest cena wcale nie jest już bardzo wysoka. Trzeba też przyznać, że użytkowanie klimatyzatora zapewnia maksymalną wygodę, ale komfort i to doskonały, a zasadniczo najlepszy sposób radzenia sobie z upałami. Jednak w przypadku użytkowania klimatyzacji łatwo popełnić błędy. W dzisiejszym wpisie udzielimy wam klika bardzo przydanych rad, dzięki którym unikniecie błędów.

 

lg-standard-plusCzy cena ma znaczenie?

Czasami lubimy oszczędzać, ale zazwyczaj oszczędzamy nie na tym co trzeba. Na pewno na klimatyzacji oszczędzać nie można. Otóż w przypadku klimatyzatorów najważniejsza jest efektywność, a nie cena, czyli cena nie może być bardzo niska. Chyba, że chcemy urządzenie niskiej jakości. Niestety niska cena idzie w parze z niską jakością, choć prawda jest taka, że urządzenia wysokiej jakości wcale nie są nie wiadomo jak drogie.

Kupując dobrej klasy urządzenie zyskasz sprzęt na lata, który cicho pracuje, ale też naprawdę dobrze się prezentuje i będzie świetną dekoracją czy dopełnieniem każdego wnętrza zarówno urządzonego w stylu industrialnym, jak i prowansalskim, czy nawet glamour. Zatem warto? Oczywiście, że warto.

A co ze skroplinami?

Nie tylko lubimy oszczędzać nie na tym co trzeba, lecz także lubimy “utrudniać sobie życie”, a to wszystko przez skropliny. Otóż najlepiej, aby skropliny były odprowadzane przez rurkę np. elastyczną zbrojoną bądź też sztywną (do zimnej wody o średnicy ½, ¾ lub 1 cal) do kanalizacji znajdującej się w łazience bądź kuchni, lub na zewnątrz budynku.

Ale niektórzy stosują niezbyt dobre rozwiązanie, a więc odprowadzają skropliny do doniczki tarasowej, na balkon czy nawet na posadzkę. Chyba nie trzeba przypominać, że nie jest to dobre rozwiązanie.

Klimatyzatory są banalnie proste w użytkowaniu. Oczywiście pamiętajcie też, aby zbytnio nie wychładzać pomieszczenia, ale i zamontować urządzenie w miejscu takim, aby wydmuch zimnego powietrza nie był skierowany bezpośrednio na was.

Czy klimatyzator sprawdzi się w domu drewnianym- poznaj fakty, a nie mity!

Wiele mówi się o klimatyzacji, wszak takie rozwiązania zapewnia maksymalną wygodę. A i ceny klimatyzatorów wcale nie są wysokie. Jednak wokół klimatyzacji narosło też wiele mitów i to nie tylko dotyczących ich rzekomej szkodliwości (oczywiście klimatyzacja nie jest szkodliwa), ale też wokół montażu w domach z drewna. Zatem gdzie leży prawda. Czy klimatyzacja sprawdzi się w domu wykonanym z drewna czy bali?

Czy klimatyzacja sprawdzi się w domu drewnianym?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup bądź też budowę domu drewnianego. Na pewno takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze, niż budowa domu z cegły. Ale trzeba też wspomnieć o samym czasie budowy, który w przypadku domów drewnianych jest nieporównywalnie krótszy.

Ale tutaj pojawia się jakże uzasadnione pytanie, czyli czy klimatyzacja sprawdzi się właśnie w takim budownictwie. Na to pytanie jest tylko i wyłącznie jedna słuszna odpowiedź i brzmi oczywiście, że tak.

Można jednak usłyszeć głosy

Przecież dom z drewna “oddycha” i przez to jest w nim chłodniej latem. Ale nie jest to do końca prawda, zatem warto wiedzieć, że żaden dom, nawet z najlepszego drewna nie będzie latem i to przy bardzo wysokich temperaturach zapewniał chłodu. Ale można usłyszeć też opinie, że klimatyzator nie sprawdzi się w domu drewnianym, przy czym, argumentacji dlaczego “niby tak jest” już zupełnie brak.

Zatem zachęcamy was, abyście nie wierzyli mitom, lecz kierowali się faktami. Dom drewniany z klimatyzacją to luksusu, na który można sobie pozwolić, a wręcz trzeba sobie pozwolić.

Wybór klimatyzatora ma znaczenie

Skoro już wiecie, że klimatyzacja do domu z drewna czy bali jest świetnym rozwiązaniem, które nie tylko zapewnia komfort termiczny latem, ale i zimą pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę, to musicie też wiedzieć jak ważne jest samo urządzenie. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na jego efektywność, ale i pobór energii.

Pamiętajcie też, że możecie się zdecydować zarówno na urządzenie multi-split, ale i tradycyjny spilit. Nie od dziś wiadomo także, że nie należy kierować się samą ceną, lecz także poborem energii, a ten im niższy, tym oczywiście lepiej. Zwróćcie też uwagę na gwarancję. I tutaj zasada jest logiczna, czyli im dłuższa gwarancja tym więcej zyskujecie.

klimatyzatoty-w-domuO każdą klimatyzację trzeba zadbać!

“O każdą klimatyzację trzeba zadbać– choć to truizm to jednak wiele osób o tym zapomina, bądź to bagatelizuje. Aby klimatyzacja służyła nam przez wiele lat i zapewniała maksymalny komfort użytkowania trzeba o nią zadbać. Ale owa dbałość wcale nie jest czasochłonna czy też trudna. Najważniejsze jest regularna wymiana filtrów i tutaj należy to wykonywać zgodnie z instrukcją obsługi, bądź radami pracowników firmy, którzy ową klimatyzację montowali.

Następnie niezbędne są też przeglądy techniczne. Dzięki takim prostym zasadom w waszej klimatyzacji nie będą mnożyły się bakterię czy wirusy. Nie należy też wierzyć iż klimatyzacja nie sprawdzi się dla astmatyków czy też alergików. W ich przypadku odpowiednia konserwacja sprzętu jest tak samo ważna.

Klimatyzacja w pokoju z sufitem podwieszanym – czy to możliwe?

W ostatnich latach bardzo popularne w aranżacji wnętrz stały się sufity podwieszane. Dzięki nim można sprawić, że wysokie pomieszczenie stanie się bardziej proporcjonalne. Dodatkowo jest to niezwykle ciekawy element dekoracyjny. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy w przypadku tak zaprojektowanego pokoju możliwy jest montaż klimatyzacji. Już spieszymy z odpowiedzią. Oczywiście, że tak! Tylko jaki typ klimatyzatora należy wybrać?

Trzeba pamiętać

Montaż takiego klimatyzatora trzeba zaplanować na etapie projektowania, aby poprowadzić wszystkie niezbędne przewody oraz rury z czynnikiem chłodzącym. Trzeba również pamiętać, że taki klimatyzator najlepiej sprawdza się w dużych pokojach. Zatem, jeśli na sufit podwieszany decydujesz się w mniejszym pokoju, to być może lepiej sprawdzi się rozwiązanie przypodłogowej klimatyzacji.

Będzie ono odpowiednie także w sytuacji, gdy pokój jest już wykończony, choć oczywiście bez kontrolowanego niewielkiego bałaganu i kucia się nie obejdzie.

Jaki jest koszt klimatyzatora kasetonowego?

Klimatyzatory kasetonowe są najczęściej przeznaczone do biur, powierzchni handlowych, magazynów, tam gdzie należy schłodzić dużą, otwartą przestrzeń. Oczywiście nie oznacza to, że nie będą dobrym wyborem do domów czy mieszkań, bo jeśli pokój jest stosunkowo duży, a budżet nie jest ograniczony, to czemu nie?

Za klimatyzator kasetonowy trzeba zapłacić często blisko 10 tys. zł, ale dostępne są także modele o mniejszej mocy za 3-5 tys, zł. Zatem koszt jest może być niemały.

Trzeba jednak przyznać

Urządzenie gwarantuje znacznie cichszą pracę niż tańsze modele, wszak jest to wymagane w przestrzeniach biurowych, gdzie pracownicy muszą się skupić na wykonywanych obowiązkach. Takie klimatyzatory mogą być wyposażone w dodatkowe specjalistyczne filtry, także filtry HEPA, zatem jakość rozprowadzanego po całym pomieszczeniu chłodniejszego powietrza będzie najwyższa.

W przypadku klimatyzatorów kasetonowych trzeba również pamiętać o regularnej konserwacji. Tutaj przeglądy raz do roku to absolutne minimum. Trzeba również czyścić zewnętrzne widoczne części klimatyzatora suchą szmatką, aby uniknąć gromadzenia się w nim kurzu. Na pewno dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że na pierwszy rzut oka taki klimatyzator jest zupełnie niewidoczny. To doskonałe rozwiązanie do otwartych salonów i dużych apartamentowców. Fachowcy doradzą właściwą moc urządzenia i jednostki zewnętrznej.

System multi-split, czy split – jaki system klimatyzacji wybrać do domu?

W przypadku domu już na etapie projektowania warto zaplanować klimatyzację, aby rozmieszczenie przewodów i rur przez które przepływa czynnik chłodniczy nie kolidowało z innymi instalacjami, a przy tym nie trzeba było kuć w ścianach. Jednak w takim przypadku dalej pozostaje dylemat na jaki system klimatyzacji się zdecydować, bo możemy wybrać multi-split albo split.

System multi-split – czy zawsze jest najlepszym wyborem w przypadku kilku jednostek wewnętrznych?

Jeśli w domu chce się mieć klimatyzację zarówno w salonie, gabinecie, sypialni, jak i kuchni, to trzeba wybrać kilka jednostek wewnętrznych dopasowanych do kubatury pomieszczeń, a także rozmieszczenia w nich mebli, stopnia izolacji i wielu innych czynników. Te jednostki mogą współpracować z jedną jednostką zewnętrzną bo z reguły do zewnętrznego agregatu można podłączyć nawet 4 jednostki wewnętrzne.

W takiej sytuacji

Cała instalacja może prezentować się estetycznie i nie rzucać się w oczy. Wiele osób uważa, że umieszczanie obok siebie kilku jednostek zewnętrznych nie prezentuje się zbyt dobrze, a dodatkowo obciąża się też ściany zewnętrzne. Niemniej jednak takie rozwiązanie także jest stosowane i są jego zwolennicy, to nic innego jak rozbudowany system split.

System split do kilku pomieszczeń, czyli kilka jednostek na zewnątrz i wewnątrz

Choć system klimatyzacji typu split do domu kojarzy się głównie z klimatyzowaniem jednego pomieszczenia, to można go równie dobrze zastosować do kilku. Tutaj dla każdej jednostki wewnętrznej przypada jedna jednostka zewnętrzna. To znaczy, że jeśli klimatyzatory mamy w czterech pokojach, to na zewnątrz zainstalowane też cztery jednostki, czyli agregaty zasilające. Jest pewna zaleta takiego rozwiązania. W przypadku awarii jednej jednostki, inne mogą dalej działać bez przeszkód.

klimatyzator-multi-split-lgI to głównie wskazywane

Jest przez zwolenników takiego rozwiązania. Oczywiście klimatyzacja typu split do domu może być także przeznaczona tylko do jednego najbardziej nasłonecznionego pokoju. Czasem specjaliści mogą podpowiedzieć, że zastosowanie klimatyzacji w całym domu nie jest konieczne, gdy są miejsca zacienione. W ten sposób można ograniczyć koszty całej instalacji i zakupu urządzeń.

Oczywiście w przypadku bardzo wysokich temperatur posiadanie klimatyzacji w całym domu jest znacznym komfortem. Każdy z domowników może zajmować się swoimi sprawami w swoim pokoju czy biurze, a jednocześnie ma zapewnioną optymalną temperaturę wewnątrz. Wielu mieszkańców Poznania wybiera klimatyzację typu split zarówno do domu, jak i do mieszkań. Klimatechnika to firma, która świadczy kompleksowe usługi.

Może doradzić

Czy system multi-split czy też split będzie się bardziej opłacał do naszego domu. Trzeba bowiem wiedzieć, że większy agregat to znacznie wyższy koszt, jednak niekoniecznie większy niż zakup dwóch czy trzech agregatów do systemu split. Fachowcy podpowiedzą jak często należy wymieniać filtry, czyścić klimatyzację, a także dokonywać rutynowych przeglądów.

Do domu może sprawdzić się zarówno system split jak i multi-split. Od warunków zależy która opcja będzie bardziej opłacalna.

Co wziąć pod uwagę kupując klimatyzator?

Zazwyczaj gdy wkraczamy w drugą połowę lata, upał zaczyna odbijać się na naszych organizmach. W dzisiejszych czasach, gdy średnie temperatury roczne rosną z roku na rok przez globalne ocieplenie, warto zainwestować w wysokiej jakości klimatyzator.

Jednak, jak w każdym innym przypadku produktu technologicznego, rynek jest zalewany mnóstwem modeli do wyboru, a dla klienta bez wcześniejszego doświadczenia wybór odpowiedniego klimatyzatora może okazać się żmudnym zadaniem. Oto kilka wskazówek i kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem klimatyzacji.

Wydajność

Efektywność energetyczna jest jednym z najważniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o kupnie klimatyzatora. Przy wysokich kosztach energii elektrycznej chcielibyśmy, aby prąd zmienny zapewniał maksymalne chłodzenie, ale zużywał najmniej energii.

Typ klimatyzatora

Klimatyzatory okienne to zazwyczaj tańsza opcja i stosunkowo łatwiejsza w instalacji, jednak należy pamiętać, że są one znacznie głośniejsze w porównaniu do dzielonych klimatyzatorów. Dzielone klimatyzatory zapewniają lepszą dystrybucję powietrza, są ładniejsze dla oka i zapewniają stosunkowo szybsze chłodzenie. Dodatkowo zapewniają wyższą wydajność i są bardziej odpowiednie do długotrwałego użytkowania. Oba typy klimatyzatorów są dostępne w szerokiej gamie wzorów i rozmiarów.

Jakość powietrza

Bez względu na to, który klimatyzator wybierzesz, ważne jest, aby poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach. Musi mieć filtry, aby zapewnić czyste powietrze zatrzymując dym, nieprzyjemny zapach i zanieczyszczenia. Dodatkowym atutem jest również dobra jednostka osuszająca, która pomoże zapewnić komfortowe warunki poprzez zmniejszenie wilgotności.

Kluczowe komponenty

Wentylator to niezbędny element klimatyzacji, odpowiedzialny za dystrybucję powietrza w całym domu. Większy rozmiar dmuchawy, silniejszy przepływ powietrza. Cewki skraplacza to kolejny element służący do przyspieszenia chłodzenia. Klimatyzator powinien być taki, aby cewki skraplacza wspierały wymianę ciepła i miały właściwości antykorozyjne. Kondensatory ochronne są kolejnym kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo przeciwpożarowe w przypadku rozłączenia lub awarii obwodu.

Prędkość

Klimatyzatory z termostatem i wieloma wentylatorami pozwalają osiągnąć zmienne prędkości wentylatorów, zmniejszając tym samym całkowite zużycie energii. Obecnie klimatyzatory mają również opcje ustawień przepływu powietrza. Pozwala to użytkownikowi ustawić poziomy chłodzenia klimatyzatora zgodnie z własnymi upodobaniami, a także przyczyniają się do zmniejszenia poziomu hałasu klimatyzatora.

Dodatkowe funkcje

Obecnie klimatyzatory są wyposażone w szereg subtelnych innowacji, aby przyciągnąć konsumentów. Te dodatkowe funkcje można wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, ale dopiero po spełnieniu podstawowych wymagań. Funkcje te obejmują tryb uśpienia, funkcję automatycznego czyszczenia, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci, 4-kierunkowy ruch wahadłowy, a nawet funkcje odstraszania komarów.

Oprócz tych czynników

Możesz również przyjrzeć się historii marki, jej obsłudze po sprzedażowej i jakości obsługi przed zakupem klimatyzatora. Klimatyzator to skomplikowana maszyna, wymagająca sezonowego serwisowania przez profesjonalistów. Jeśli marka, którą rozważasz, nie ma optymalnej sieci serwisowej i odpowiedniej obsługi, możesz rozważyć inne opcje.

Klimatyzatory ścienne – to zawsze dobry wybór!

Bardzo dużą popularnością cieszą się klimatyzatory ścienne. Montuje się je jak sama nazwa wskazuje bezpośrednio na ścianie. Poza wydajnością takie modele zachwycają także estetyką.

Wszak dostępne są w bardzo różnych wariantach. Oczywiście można postawić na klasyk, czyli klimatyzator w kolorze białym. Świetnie pasuje on zarówno do aranżacja w stylu glamour, ale i skandynawskiej. Można także wybrać coś w bardziej industrialnym stylu, czyli klimatyzator w kolorze szarym czy grafitowym.

Ale dostępne są także warianty

Imitujące naturalne drewno, dzięki temu doskonale będą wpisywać się w kolonialną aranżację. Ich praca jest także bardzo cicha. Jeżeli jednak chcecie, aby wasz klimatyzator był niemal niewidoczny, to wtedy lepszym rozwiązaniem jest klimatyzator przypodłogowy, który montowany jest we wnękach .

Natomiast zupełnie nie sprawdzą się klimatyzatory kanałowe, które są owszem efektywne, ale ich efektywność najlepiej sprawdza się w dużych pomieszczeniach czy budynkach użytku publicznego.

Jak znaleźć dobry klimatyzator? Czy cena ma duże znaczenie?

“Jak znaleźć dobry klimatyzator?”- to pytanie jest typowe, ale odpowiedź na nie nie jest wcale łatwa. Wszak wybór urządzeń jest ogromny, a znalezienie tego najlepszego, okazuje się dosyć trudne. Dlatego też w tym wpisie doradzimy wam jak to zrobić by jednocześnie nie popełnić błędów.

Jakość jest najważniejszym kryterium

Nim przejdziemy do poruszania bardziej specjalistycznych aspektów technicznych to na samym początku musimy poruszyć tematykę jakości, choć to truizm to jednak wybierając urządzenie należy przede wszystkim kierować się jakością. A na ową jakość mają wpływ nie tylko parametry techniczne, ale także wydajność i ilość pobieranej energii.

Choć oczywiście za urządzenie wysokiej jakości trzeba więcej zapłacić, to jednak taka inwestycja szybko się zwrócić, bo klimatyzator przy właściwym użytkowaniu będzie służył przez wiele lat.

Jak dobrać moc klimatyzatora do powierzchni domu czy też mieszkania?

Na pewno bardzo duże znaczenie przy wyborze klimatyzatora ma jego moc. Ale tutaj należy pamiętać, że powinna ona być dobrana pod wielkość danej powierzchni. Dzięki temu zapewnia się największą efektywność, a jednocześnie nie naraża się na straty energii. Zatem trzeba zwrócić uwagę na samą moc chłodniczą. Oczywiście trzeba ją policzyć. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę emisję ciepła z urządzeń elektrycznych, ale i ścian, a także dokonać pomiarów nasłonecznienia.

Takich obliczeń może

Dokonać także firmą, którą wynajmiecie do montażu. Tyle w praktyce, ale tego pomiaru naprawdę łatwo dokonać. Trzeba wiedzieć, że metr kwadratowy pomieszczenia wymaga 0,1 KW. Stąd wniosek, że w pomieszczeniu o kubaturze 25 metrów kwadratowych najlepiej zamontować klimatyzator o mocy na poziomie 2,5 KW.

Stacjonarny czy przenośny- wybór ma znaczenie?

Skoro już wiecie, że liczy się moc, ale i jakość to czas najwyższy wybrać właściwy model. Możecie oczywiście wybrać klimatyzatory mobilne, które jak sama nazwa wskazuje można przenosić z miejsca na miejsce, ale mają one też wady, bo choć są zdecydowanie tańsze to jednak ich moc jest zdecydowanie niższa. Zatem zdecydowanie lepszym wyborem są klimatyzatory stacjonarne.

Ich praca jest także zdecydowanie bardziej cicha. W tym przypadku wybór jest ogromny. Doskonałym wyborem jest klasyk typu split, ale i multi-split. Ale to nie koniec zalet nowoczesnych urządzeń wszak mogą one znacząco obniżyć rachunki na ogrzewanie, gdyż zwyczajnie można nimi dogrzewać.

Na samym końcu przypominamy

Choć klimatyzatory są łatwe w obsłudze, ale i bardzo wygodne w użytkowaniu to należy o nie dbać. Zatem konieczne jest ich regularne czyszczenia, ale także stosowanie środków grzybobójczych. Należy też pamiętać o wymianie filtrów oraz regularnym przeglądom.

W przypadku przeglądów to wystarczy je robić dwa razy do roku. Dzięki temu użytkowanie klimatyzatorów będzie nie tylko czystą przyjemnością, ale też będzie maksymalnie zdrowe, wszak klimatyzacja może oczyszczać także powietrze.

Co należy wiedzieć o klimatyzatorach?

Chociaż używanie klimatyzatorów w domach staje się coraz bardziej popularne, prawdopodobnie wielu z nas nie wie zbyt wiele o systemie klimatyzacji na poziomie mechanicznym.

Chociaż nie zamierzamy tutaj wyjaśniać, jak działają klimatyzatory, jest kilka rzeczy, które właściciel domu powinien wiedzieć, aby jak najlepiej zadbać o swój system chłodzenia i zapewnić wysoką wydajność oraz długą żywotność systemu. Oto 4 najważniejsze rzeczy, o których każdy posiadacz systemu klimatyzacji powinien wiedzieć.

Czego nie wiesz o klimatyzacji

1. Brudne filtry zabijają przepływ powietrza i wydajność

Filtry to nie tylko jakość powietrza – to także jego przepływ i wydajność. W miesiącach intensywnej eksploatacji filtr klimatyzatora należy wymieniać co miesiąc, aby urządzenie działało prawidłowo. Gdy filtr ulegnie zabrudzeniu, system musi pracować ciężej, aby zapewnić ten sam poziom komfortu. Ta dodatkowa praca będzie widoczna w rachunkach za media.

Po co płacić więcej za gorszą wydajność? Możesz zapobiec wzrostowi rachunków i zapchaniu systemu, wymieniając filtr co miesiąc lub w razie potrzeby. Sprawdź minimalną wartość wydajności filtra, zwaną powszechnie skalą MERV. Im wyższy numer na skali, tym lepsza filtracja.

2. Regularna konserwacja jest niezbędna

Czy pamiętasz ostatni raz, gdy profesjonalista sprawdzał lub czyścił układ klimatyzacji? Dwuletnia konserwacja systemu ma kluczowe znaczenie dla jego bezpieczeństwa i długowieczności. Sprawdzaj swoje urządzenie raz na wiosnę i raz na jesieni, pomiędzy bardziej intensywnymi miesiącami pogodowymi.

Czekanie, aż system się zepsuje, aby wezwać specjalistę, jest nieefektywne i niebezpieczne. Technik zidentyfikuje czyhające problemy i zajmie się wszelkimi naprawami, zanim będziesz musiał przeprowadzić kosztowną i przedwczesną wymianę systemu. Przy regularnej profesjonalnej konserwacji Twój klimatyzator powinien wytrzymać nawet dwie dekady. Bez tego może nie wytrzymać nawet dziecięciu lat.

3. Możesz pomóc w utrzymaniu niskiej temperatury

Zadaniem Twojego klimatyzatora jest utrzymanie chłodu, ale możesz mu w tym pomóc. Jeśli temperatura w Twoim domu jest już bardzo wysoka, zanim włączysz urządzenie, musi ono naprawdę ciężko pracować, aby obniżyć temperaturę i przywrócić komfort termiczny.

Zamykając żaluzje i rolety w ciągu dnia, pomagasz utrzymać naturalną temperaturę w pomieszczeniu i dajesz systemowi bardzo potrzebną przerwę. Zabezpieczenie jednostki przed przepracowaniem przedłuży żywotność klimatyzacji. Możesz również wspomóc swój klimatyzator, uszczelniając wycieki, poprawiając izolację i używając wentylatorów, aby wywołać efekt chłodu.

4. Technologia i termostat dają idealny komfort

Programowalny lub inteligentny termostat w połączeniu z centralnym klimatyzatorem zapewni bezproblemowy i idealny komfort termiczny. Podczas nieobecności programowalny termostat podnosi lub obniża temperaturę, jednocześnie minimalizując zużycie energii. W ten sposób nie będziesz płacić więcej za idealną temperaturę powietrza, kiedy nawet nie jesteś w domu.

Zawsze wracasz do domu przed 17:00? Możesz zaprogramować swój termostat tak, aby po przyjeździe i na resztę wieczoru w domu panował komfort termiczny. Zapoznanie się z najnowszą technologią termostatu poprawi wydajność Twojego klimatyzatora i będziesz mógł cieszyć się idealnie dostosowaną i jednocześnie ekonomiczną temperaturą przez cały rok.

Czy klimatyzacja jest szkodliwa?

Chłodzenie to oczywiście jedna z największych korzyści zdrowotnych klimatyzacji. Ale zapewnia więcej niż tylko wygodę latem. Klimatyzacja może polepszyć warunki sprzyjające zapobieganiu objawom związanym z przegrzaniem lub wyzdrowieniu z choroby. Być może jednak słyszałeś przerażające historie o tym, że klimatyzacja przyprawia ludzi o chorobę.

Niektórzy obawiają się nawet, że klimatyzatory rozprzestrzeniają COVID. Wiele osób zastanawia się, czy klimatyzacja jest zdrowa? Zapewniamy, że odpowiedź brzmi tak, o ile odpowiednio dbasz o swój klimatyzator. Problemom zdrowotnym powodowanym przez klimatyzację można zapobiec poprzez regularną konserwację i czyszczenie.

Korzyści zdrowotne wynikające z klimatyzacji

Ponieważ jest to nowszy wynalazek w dziedzinie kontroli klimatu niż ogrzewanie, ludzie mają tendencję do niedoceniania korzyści zdrowotnych wynikających z klimatyzacji. W miejscach, gdzie klimatyzacja jest mniej powszechna, fale upałów stają się powodem kryzysów zdrowotnych.

Osoby mniej tolerujące ciepło, takie jak dzieci i osoby starsze, są bardziej narażone na udar cieplny i odwodnienie. Niektóre stany, takie jak choroby serca lub zaburzenia odporności, mogą zostać zaostrzone przez nadmierne ciepło. Klimatyzacja to najlepszy sposób zapobiegania i zmniejszania objawów związanych z upałem.

Dobry system klimatyzacji

Może zapewnić filtrację powietrza i zapewnić czystsze powietrze w pomieszczeniach. Specjalne filtry usuwają bakterie, pleśń, alergeny i zanieczyszczenia powietrza, tworząc zdrowsze środowisko dla osób z alergiami, astmą lub innymi problemami układu oddechowego.

Mikroby, pyłki i inne zanieczyszczenia mogą łatwo wywołać choroby utrudniające oddychanie. Brak tych czynników drażniących może również ułatwić powrót do zdrowia po przeziębieniu, alergii lub grypie.

Niektóre problemy zdrowotne związane z klimatyzacją

Wysoka wilgotność może przenosić choroby. Jeśli twój klimatyzator chłodzi, ale nie zmniejsza wilgotności powietrza, możesz mieć system za duży dla posiadanej przestrzeni. Zbyt duży prąd zmienny szybko obniży temperaturę, a następnie wyłączy się bez zmniejszania wilgotności. System klimatyzacji musi działać przez jakiś czas, aby usunąć wodę z powietrza i zmniejszyć wilgotność.

Zbyt wysoka wilgotność

Pozwala na rozwój bakterii, zwiększając prawdopodobieństwo infekcji. Jeśli system nie zostanie odpowiednio wyczyszczony, może rozwinąć i rozprzestrzenić w powietrzu pleśń i grzyby, które mogą być niezdrowe, jeśli będziesz nim oddychać. Pozostawiony bez kontroli w dużym otoczeniu, zaniedbany system klimatyzacji może przenosić bakterie i pleśń.

Niektórzy ludzie uważają, że są uczuleni na klimatyzację. To, co naprawdę może wywoływać u nich choroby, to cząsteczki rozprzestrzeniane przez niewłaściwie konserwowany system.

Jeśli infekcja

Rozprzestrzeniła się w domu, sprawdź, czy przyczyną nie jest klimatyzacja. Na szczęście chorobom przypisywanym klimatyzacji można łatwo zapobiec poprzez odpowiednią pielęgnację, konserwację i czyszczenie sprzętu i filtrów.

Czy klimatyzatory są szkodliwe dla środowiska?

Świadomość ekologiczna jest coraz większej ilości osób bardzo bliska. Dlatego też warto obalić mit, który mówi, że klimatyzatory są szkodliwe dla środowiska. Trzeba wiedzieć, że sam pobór energii nie jest duży, a dodatkowo nie dochodzi do napływu ciepłego powietrza. Skraplacz jest połączony z przewodami freonowymi o oczywiście znajduje się poza powierzchnią chłodzenia.

Z jakich powodów klimatyzatory w Poznaniu mają się tak dobrze?

Sporą popularnością i to nie tylko w Poznaniu zaczynają zyskiwać klimatyzatory. Trudno się temu w zasadzie dziwić, ponieważ nie nadwyręża już tak mocno inwestycja w nie, a do tego zostały obalone liczne mity na ich temat w tym ten dotyczący rzekomej ich szkodliwości dla zdrowia.

Warte podkreślenia jest w tym miejscu to, że w bardzo wielu sytuacjach jest wręcz odwrotnie, ponieważ mają tego rodzaju sprzęt wyposażony w odpowiednie filtry. Ogólnie rzecz ujmując klimatyzacja, jest szkodliwa tylko i wyłącznie w przypadku, kiedy jest nieodpowiednio dobrana lub źle eksploatowana.

Jakiego typu klimatyzatory sprawdzą się w nieruchomościach prywatnych?

Chcąc montować klimatyzatory w Poznaniu i nie tylko w swoich nieruchomościach, musimy brać pod uwagę kwestie związane z odpowiednimi parametrami pozwalającymi na niniejszą czynność. Stąd też trzeba dobrać moc chłodniczą urządzenia do powierzchni, co nie jest na szczęście trudne w wyliczeniu. Powszechnie uznaje się bowiem, że na metr kwadratowy wymagana jest moc 0,1 KW. Tego rodzaju wyliczenia są nieco uproszczone, ponieważ nie obejmują nasłonecznienia, układu okien czy ciepła emitowanego przez urządzenia elektryczne.
Pamiętajmy, że liczy się nie tylko moc urządzenia, gdy trzeba wskazać jeszcze konkretny jego rodzaj. Do wyboru inwestor urządzenia typu split oraz modele przenośne. Chętniej jednak polecane są te pierwsze, gdyż mają one większy komfort eksploatacyjny.

W dużej mierze wynika to z ich konstrukcji, czyli dwóch oddzielnych części, gdzie jedną montujemy na zewnątrz, a druga wewnątrz budynku. W pierwszym przypadku chodzi o sprężarkę, a w drugim o parownik. Jest to doskonale rozwiązanie, gdyż pozwala na chłodzenie większych powierzchni, a przy tym praca urządzenia jest cicha.

Warto nadmienić, że na korzyść urządzeń przenośnych przemawia efektywność. Jest to bowiem proste w montażu rozwiązanie. Trzeba bowiem jedynie podpiąć sprzęt do prądu, a także wybrać miejsce, gdzie podgrzane na uciekać. Idealna jest do tego specjalna rura prowadzona przez okno. Jednak w ten sposób możemy rozszczelnić pomieszczenie, a także pozbawić go dopływu do wewnątrz świeżego ciepłego powietrza. W tej sytuacji klimatyzatory w Poznaniu montowane są w postaci split. Wymaga o wiece pracy przy instalacji, a także doświadczonych fachowców, lecz sprawdzi się to o wiele lepiej.

Postaw na sprawdzoną firmę i ciesz się urządzeniem klimatyzującym przez lata!

Zatem, jeśli chcecie Państwo mieć w swojej nieruchomości klimatyzator, to jesteśmy do usług. Dzięki nam możliwy będzie wybór optymalnego rozwiązania, które spełnia wszelkie parametry i oczekiwania. Nasi Klienci mogą spodziewać się z naszej strony profesjonalnego wsparcia i monitoring efektywności klimatyzacji po jej zamontowaniu.

Zatem jest to kompleksowa usługa, która daje pownosić, że wszystkie montowane przez naszą firmę klimatyzatory w poznaniu będą działały sprawnie i przez szereg lat. Wybierzemy bowiem odpowiedni model dostosowany do zaistniałych okoliczności i warunków lokalowych.

Klimatyzatory – jak obliczyć ich moc?

Chcąc zainstalować klimatyzację we własnym domu, biurze, sklepie warto zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami z tą tematyką związanymi. Wybór klimatyzatora powinien być dostosowany do wielkości i przeznaczenia pomieszczenia. Każdy ma do wyboru kilka opcji. Najprościej było by powierzyć tą sprawę odpowiedniemu solidnemu fachowcowi.

Jeśli właśnie tak się postąpi, można być pewnym, że wszystko będzie perfekcyjnie dobrane i zaprojektowane.
Jeśli ktoś ma spore umiejętności techniczne podparte umiejętnościami obliczeniowymi, może sam pokusić się o rozpracowanie całego systemu.

Jak obliczyć niezbędną moc klimatyzatora?

Zakładając, że nie bierze się pod uwagę położenia pomieszczenia w budynku ani jego wysokości, do montażu klimatyzatora wystarczy jedynie wielkość jego powierzchni. Prostym działaniem matematycznym mnożąc długość razy szerokość otrzymujemy powierzchnię w metrach kwadratowych. Następnie wynik tego działania mnoży się przez 100 i uzyskuje się tym sposobem moc klimatyzatora.
Przykładowe działanie wygląda tak:
długość – 6 metrów
szerokość – 10 metrów
powierzchnia – 6 x 10 = 60 metrów kwadratowych
wskaźnik 100 x 60 = 6000
Tym sposobem wyszło, że potrzebny będzie klimatyzator o mocy 6000 WAT to jest 6,0 kW.
Mając tak wykonane proste działanie matematyczne, wiadomo że aby klimatyzator w pełni spełniał swoją funkcję musi mieć moc nie mniejszą niż 6,0 kW .

Kolejne kroki w wyborze klimatyzatora.

Jeśli potrzebne jest chłodzenie jednego pomieszczenia wystarczy jedynie wybrać urządzenie o wyliczonej mocy i przystąpić do realizacji swojego zadania. Wyboru dokonuje się spośród oferowanych urządzeń typu SPLIT. Jest rozwiązanie dedykowane właśnie do obsługi jednego konkretnego pomieszczenia.

Inaczej wygląda sprawa kiedy do obsługi chłodzącej jest więcej niż jedno pomieszczenie. W takim przypadku najrozsądniej jest zastosować rozwiązanie typu MULTI SPLIT. Jest to wersja dedykowana do obsługi więcej niż jednego pomieszczenia. Dzięki takiemu wariantowi jedno urządzenie zewnętrzne obsługuje kilka pomieszczeń. Rozwiązanie MULTI SPLIT pozwala na swobodną niezależną regulację temperatury w każdym pomieszczeniu.

Wariant MULTI SPLIT w przeciwieństwie do rozwiązania SPLIT wymaga dodatkowego oprzyrządowania pozwalającego na rozprowadzenie całego systemu. Aby dobrze dobrać moc klimatyzatorów w systemie MULTI SPLIT najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty w tej branży. Jest to bardzo ważne bo dzięki takiej konsultacji uniknie się wielu niepotrzebnych wydatków.

Pomoc specjalisty jest bardzo potrzebna kiedy klimatyzator ma obsługiwać nietypowe pomieszczenie. Nietypowość pomieszczenia to np. jego ponad standardowa wysokość, duża ilość przeszkleń ściennych, czy położenie w najcieplejszej części budynku. Osoba nieobeznana z techniką związaną z systemami klimatyzacyjnymi może popełnić sporo błędów nie znając różnych technicznych rozwiązań możliwych do wykorzystania.

Rozwiązanie z wieloma klimatyzatorami podnosi koszt całego przedsięwzięcia. Podejmując taką decyzję, aby osiągnąć pełny końcowy efekt nie warto zbyt oszczędzać. Dobrze wydane pieniądze dzisiaj, odwdzięcza się w przyszłości. Dlatego pomimo własnych zdolności technicznych montaż klimatyzacji warto zlecić odpowiedniej firmie, posiadającej wykwalifikowaną kadrę pracowników.

Jeżeli decydujemy się jednak

na inwestycję w jakieś przedsięwzięcie lub urządzenie, warto przemyśleć kwestię kryteriów, którymi chcielibyśmy się kierować. Wybór i odpowiedni dobór urządzenia klimatyzacyjnego do przestrzeni domowej lub mieszkalnej to z pewnością coś, co może być dla wielu osób dość trudnym zadaniem. Niemniej jednak, można wyróżnić kilka aspektów, na które powinno się zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcemy by inwestycja ta była udana i opłacalna, a urządzenie dobrze działało.

W pierwszej kolejności należy ustalić budżet,

który chcemy przeznaczyć do tego typu inwestycji. Klimatyzacja to inwestycja niezbyt wygórowana, ale też nie najtańsza. Z pewnością wiele osób, zanim zdecyduje się na jej zakup, będzie musiało przez jakiś czas oszczędzać na ten cel środki finansowe. Na tym etapie warto zastanowić się dobrze, jak dużo pieniędzy chcemy na tę inwestycję przeznaczyć.

klimatyzatory poznańKlimatyzatory Poznań – Należy pamiętać,

że lepsze jakościowo produkty mogą wiązać się z wyższą ceną, ale z drugiej strony może iść to w parze z wyższą jakością, a to z kolei przekłada się na skuteczność inwestycji, która może dzięki temu służyć przez dłuższy czas. Cena to z pewnością problematyczna, ale bardzo ważna kwestia, kiedy decydujemy się na montaż klimatyzacji w naszym domu.

Poza tym, warto ustalić wcześniej efekty, które ma przynieść zamontowanie klimatyzacji, a które byłyby dla nas zadowalające i satysfakcjonujące. Warto więc rozważyć kwestię, czy ile pomieszczeń miałaby objąć klimatyzacja, co wiąże się również z wyborem odpowiedniego typu urządzenia. Obecnie mamy pod tym względem duży wybór, a dobór odpowiedniego urządzenia wydaje się być jednym z najważniejszych elementów procesu przygotowującego do zakupu i zainstalowania klimatyzacji.

Typy klimatyzatorów są bardzo różne. Każde z nich dostosowane jest nie tylko do odmiennych pomieszczeń i ich parametrów oraz do możliwości danego pomieszczenia czy mieszkania, ale również nawet do upodobań właścicieli. Oczywiście przy wyborze urządzenia warto kierować się przede wszystkim najważniejszymi czynnikami technicznymi i najważniejszy i parametrami mieszkania.

Jednakże obecny rynek w Poznaniu

takich urządzeń pozwala nam również na to, by kierować się przy takim wyborze na przykład innymi praktycznymi kryteriami, czy nawet kryteriami estetycznymi. Wszystkie te elementy są z pewnością bardzo ważne i powinniśmy się nad nimi pochylić.

klimatyzatory poznańKryteria, którymi powinniśmy się

kierować przy wyborze urządzenia klimatyzacyjnego do naszego domu lub mieszkania, mogą być bardzo różne, w zależności od potrzeb i upodobań właścicieli tych pomieszczeń. Poza ważnymi technicznymi kryteriami i kwestią finansową, mogą to być również aspekty praktyczne i estetyczne.

Komentarz Asi : Czy wszystkie modele klimatyzatorów muszą głośno pracować? Jakie klimatyzatory wybrać do mieszkania w Poznaniu? Szczerze to zawsze myślałam, że klimatyzacja jest droga i zwyczajnie mnie na nią nie stać. Ale na szczęście się myliłam. Jednak słyszałam też o tym, że jest szkodliwa i naprawdę głośno pracuje. Na szczęście dzięki przeczytaniu tego wpisu także się dowiedziałam, że byłam w błędzie. Oczywiście wybór odpowiedniego urządzenia nie jest łatwy, a wręcz przeciwnie, bo należy zwrócić uwagę zarówno na efektywność, jak i zakres pracy oraz funkcje.

Dla mniej dodatkowo estetyka miała znaczenie,

bo moje mieszkanie nie jest zbyt duże, dlatego też zależało mi, aby klimatyzator pasował i nie przytłaczał wnętrza. Dzięki temu wpisowi skontaktowałam się z przedstawicielami firmy i dowiedziałam się wszystkiego czego chciałam. Aktualnie jestem już posiadaczką nowoczesnej klimatyzacji, które dodatkowo zapewnia jonizację.

klimatyzatory poznańMuszę też przyznać,

że urządzenie klimatyzacyjne świetnie się sprawdziło i w sezonie letnim działało na 100%. Ale co dla mnie miało także duże znaczenie to fakt, że naprawdę cicho pracuje. Jako, że pracuję w domu przed komputerem to dla mnie osobiście było to jednym z kryteriów wyboru. Zatem jeżeli jeszcze zastanawiacie się nad klimatyzacją to koniecznie skontaktujcie się z przedstawicielami firmy, którzy odpowiedzą wam na wszystkie pytania, ale i doradzą najlepsze urządzenie.

Moje klimatyzatory w Poznaniu są wielofunkcyjne, ale mogę też ustawić moc, zakres temperatury czy sposób chłodzenia i kierunek nawiewu, zatem nie wyłączam klimy nawet, gdy moje mieszkanie odwiedzają znajomi z dziećmi. Zatem polecam wam firmę Klimatechnika, bo zyskacie nie tylko świetne doradztwo, ale też uzyskacie odpowiedzi na nurtujące was pytania. Montaż też przebiega szybko i bezproblemowo.

Oczywiście dwa razy do roku

klimatyzatory będą przechodziły przegląd, ale z tego co wiem od innych klientów to urządzenia działają świetnie przez wiele lat. Jeżeli zastanawiacie się czy koszty użytkowania są duże to na szczęście nie. Nawet przy intensywnej eksploatacji rachunki na prąd niespecjalnie zwiększyły się co mnie cieszy.

Konstrukcja i działanie domowych klimatyzatorów

Na rynku jest dostępnych szereg różnego typu klimatyzatorów, lecz wśród tych spotykanych w domach to urządzenia pracujące na zasadzie zbliżonej do lodówki.

Tak klimatyzator składa się z takich elementów, jak:

– skraplacz,
– agregat sprężarkowy,
– kapilara lub zawór rozprężny,
– parownik.

Do tego dochodzą

Jeszcze wentylatory intensyfikujące wymianę ciepła, gdzie jeden z nich jest odpowiedzialny za przepływ powietrza chłodzącego skraplacz, a ten drugi za obieg schładzanego powietrza. Nie można też zapomnieć o filtrze oczyszczającym.

Kiedy jest nam już w głowie montaż klimatyzacji poznań nowe miasto, to zastanawiamy się nad tym, czy wybrać wariant przenośny lub też może opcję stacjonarną. W pierwszej fazie wydawać możne nam się wybór stosunkowo łatwy, bo przecież ten pierwszy wariant jest poręczniejszy i nie wymaga specjalnego montażu. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to wariant o niskiej wydajności. Tym samym nie jest to dobra opcja na większe upały czy pomieszczenia o dużej kubaturze. Na domiar złego sprzęt ten jest hałaśliwy.

Rodzaje klimatyzatorów

Przed chwilą poruszyliśmy kwestie odmian klimatyzatorów. Warto przyjrzeć się więc nieco bliżej temu i wskazać konkretne typy urządzeń.

Mamy zatem:

– klimatyzator przenośny, który sprawdzi do jednego niewielkiego pomieszczenia i w razie potrzeby możne być przenoszony w inne miejsce,
– urządzenie stacjonarne typu split, jest to zdecydowanie najbardziej godne polecenia rozwianie. Sprawdzi się ono przez całe lato, a kluczowe zalety to wydajność i cicha praca.
– Multi-split, to urządzenie dedykowane nieruchomościom, które wymagają chłodzenia w kilku przestrzeniach jednocześnie. Warto po niego sięgnąć, bo jest to bardziej ekonomiczny wybór niż kilka niezależnych od siebie urządzeń.

Jak widać mamy w czym wybrać coś dla siebie.

W zasadzie w każdym z wymienionych przypadków warto skonsultować się ze specjalistą w tej materii. W ten sposób nie tylko zostanie dobrany odpowiedni rodzaj klimatyzatora, bo również zostanie uwzględniona jego moc.
Co więcej, nie powinniśmy sami zabierać się za montaż urządzenia, bo możemy doprowadzić do jego wadliwego działania. Oczywiście zlecając, musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami. Dlatego też najlepiej będzie, jeśli zakup i montaż klimatyzacji poznań nowe miasto, zrealizujemy w jednej firmie. Obawiając się wysokich kosztów, możemy poprosić o wstępną wycenę kosztów, która zazwyczaj jest bezpłatna.

Jednym słowem zapraszamy do współpracy!