klimatyzator-samsung

Dlaczego warto zamontować klimatyzację?

Klimatyzacje to wyższy komfort życia w mieszkaniu i domu!

Wyobraźmy sobie sytuację – upalne lato, a my zamknięci w mieszkaniu zlokalizowanym na dziesiątym piętrze wieżowca. Nic nie osłania naszych okien przed promieniami słonecznymi. Chociaż na dworze panuje temperatura 30 stopni Celsjusza, to mamy wrażenie, że z naszego mieszkania zrobiła się prawdziwa sauna. Zasłonięcie rolet jest skuteczne, ale tylko w pewnym stopniu. Z pewnością osłonięcie okien nie daje oczekiwanego efektu, jeśli temperatura na zewnątrz jest naprawdę wysoka.

klimatyzator-klimatyzacjeKlimatyzacja wydaje się

W tym przypadku jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Dzięki niej w naszym wnętrzu zapanuje przyjemna temperatura, w której można swobodnie funkcjonować. Trzeba również dodać, że klimatyzator sprawdza się nie tylko podczas upałów, ale również wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa. Często w mieszkaniu nie mamy wystarczającej cyrkulacji powietrza, przez co mikroklimat jest po prostu niekorzystny. Klimatyzacja będzie niezawodna podczas wielu sytuacji.

Kolejnym plusem jest fakt

Urządzenie nie tylko schładza, ale również osusza powietrze. Chyba każdy z nas zna problem zbyt wilgotnego powietrza w mieszkaniu, szczególnie przed burzą. Ciężko wykonywać w takich warunkach codzienne czynności. Nawet zwykłe sprzątanie mieszkania męczy nas dwa razy bardziej. Klimatyzator skutecznie zniweluje ten problem. W dowolnym momencie schłodzimy nasz dom do pożądanej temperatury.

Możliwość ogrzania powietrza w domach.

Niewiele osób ma świadomość, że większość nowoczesnych klimatyzatorów pozwala nie tylko schłodzić powietrze, ale również je ogrzać. Jest to szczególnie ważne zimą, gdy nasze mieszkanie lub dom szybko się wyziębia. Klimatyzator będzie stanowił dodatkowe źródło ciepła. Jego użytkowanie wyjdzie nas o wiele taniej, niż grzejniki elektryczne. Montaż klimatyzacji opłaca nam się więc nie tylko latem, ale również zimą!

Powietrze przyjazne alergikom

Klimatyzator wyposażony jest w filtry powietrza, dzięki którym można oczyścić je z wszelkich zanieczyszczeń. Mowa tutaj o m.in. roztoczach, nieprzyjemnych zapachach, zarodkach pleśni i grzybów, czy też niektórych bakteriach. Dzięki temu mikroklimat w pomieszczeniu staje się przyjazny osobo cierpiącym na alergię. Pamiętajmy o tym, że filtry powietrza wymagają regularnej wymiany.

klimatyzacje na elewacjiJaką klimatyzację wybrać do kawalerki?

Jeszcze kilkanaście lat temu klimatyzacja stosowana była głównie w biurowcach. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na jej montaż w mieszkaniu czy domu, ale trzeba przyznać, że najczęściej wybierają ją osoby mające domy czy apartamentowce o dużej powierzchni. Z kolei mieszkańcy kawalerek czy innych mikro mieszkań także często zmagają się z bardzo wysokimi temperaturami, szczególnie gdy kąt padania słońca “uderza” właśnie w ich okna. Wtedy też okazuje się, że w pomieszczeniach jest tak ciepło iż trudno wysiedzieć, a przy tym temperatura jest niemal nie do zniesienia. Tutaj pojawia się pytanie” czy klimatyzacja sprawdzi się w kawalerce?

 

 

Dlaczego potrzebujesz klimatyzacji?

Klimatyzacja jest także bardzo przydatnym udogodnieniem dla wszystkich pracowników w biurach, sklepach, firmach i magazynach. Klimatyzatory są idealną alternatywą dla rolet wewnętrznych i zewnętrznych.

W przeszłości instalacja klimatyzacji kojarzyła się z dużym, ciężkim i głośno działającym urządzeniem, które pożerało znaczne ilości prądu. Przez to jej montaż ograniczał się do pomieszczeń i obiektów publicznych takich jak sklepy, banki, urzędy, biura, ośrodki zdrowia i inne.

Klimatyzacja jawiła się jako luksus, na który prywatna osoba nigdy nie mogłaby sobie pozwolić. Również firm specjalizujących się w jej montażu nie było zbyt wiele i ograniczały się one najczęściej do największych miast.

Dzisiaj jednak klimatyzacją może cieszyć się każdy z nas we własnym domu czy mieszkaniu. Współcześnie możemy wybierać spośród licznych urządzeń – zarówno przenośnych jak i innych. Są to urządzenia o większej lub mniejszej mocy, przeznaczone do użytku w pojedynczych pomieszczeniach lub całych obiektach.

klimatyzacje na balkonieDlaczego klimatyzacja jest popularna?

Urządzenia klimatyzacyjne jeszcze kilka lat temu uchodziły w Polsce za luksus. Zwykle można było je spotkać w dużych firmach z ogromnymi powierzchniami biurowymi lub galeriach handlowych. W prywatnych domach czy mieszkaniach była to rzadkość z uwagi na fakt, iż w naszym kraju niezbyt często temperatura na zewnątrz przekraczała 30 stopni Celsjusza. Coraz więcej osób szukając wytchnienia od męczących upałów decyduje się na montaż klimatyzacji we własnym domu. Klienci, którzy zdecydowali się skorzystać z tego typu usługi, podkreślają najczęściej, że klimatyzacja pozwala im na zachowanie właściwego komfortu termicznego przy jednoczesnym wydajnym i ekonomicznym użytkowaniu. Dzięki odpowiednio dobranej przez wykwalifikowanych pracowników mocy i urządzeniom jej montaż czy codzienna eksploatacja nie są drogie i nie stanowią obciążenia dla domowego budżetu. Z kolei zysk, który można uzyskać dzięki montażowi klimatyzacji jest bardzo duży i warto przemyśleć, czy również nie chcielibyśmy tego typu instalacji w swoim domu.

Jakie są zmiany klimatyczne?

Na własnej skórze odczuć postępujące dynamicznie zmiany klimatyczne. Temperatura w ostatnich latach wyraźnie wzrosła, co tylko potwierdzają liczne doniesienia z Europy o odnotowanych rekordach temperaturowych względem wieloletnich pomiarów meteorologicznych.

W południowej części Europy klimatyzacja w mieszkaniu nie jest uznawana za ekstrawagancję, a bardzo często za konieczność. W Polsce, a szczególnie w jej południowej i centralnej części, w ostatnich latach również można było doświadczyć dokuczliwych upałów.

W związku z tym coraz więcej Polaków decyduje się na montaż klimatyzacji w swoich domach.

Jakie korzyści daje klimatyzacja w domu?

Można precyzyjnie kontrolować poziom temperatury panujący w mieszkaniu, co sprawia, że organizm człowieka nie musi być narażany na zbyt wysokie temperatury. Dzięki temu każdy z domowników może przez cały rok normalnie funkcjonować i w pełni korzystać z życia.

Popularność klimatyzacji rośnie z każdym rokiem jednak chcąc zamontować ją we własnym domu, zawsze powinniśmy skorzystać z usług firmy zajmującej się montażem tego typu instalacji. Dobra firma to same zalety, szybkość i trwałość montażu oraz pomoc przy ewentualnych usterkach (zarówno w ramach gwarancji jak i po gwarancyjnie).

Również warto zauważyć, że gdy rozważamy montaż klimatyzacji, często wymagane są pewne prace remontowe czy budowlane. Nie każde pomieszczenie i nie każdy budynek są przystosowane do montażu tego typu urządzeń. Skorzystanie z usług firmy klimatyzacyjnej umożliwia wykonanie usługi personalizowanej, uwzględniającej dane techniczne oraz konstrukcję danego pomieszczenia.

Często nie jesteśmy w stanie tego typu prac wykonać samodzielnie zaś dla doświadczonych pracowników jest to działanie szybkie, efektywne i przynoszące znaczne korzyści dla przyszłych użytkowników instalacji.

Po co montujesz markizy ?

Również markizy na balkonach i tarasach, sprawiają, że w pomieszczeniach panuje przyjemny chłód. Szczególnie wtedy, gdy nadchodzą bardzo upalne dni. Warto tu zaznaczyć, że temperaturę powietrza można regulować za pomocą bezprzewodowego pilota. Pilot w dzisiejszych czasach jest standardem.

Można ją dokładnie dostosować do własnych preferencji. Natomiast klimatyzacja poza sezonem letnim może być wykorzystywana do ogrzewania pomieszczeń. Jest to inwestycja, z której można korzystać cały rok!

 

Myślisz o klimatyzacji do domu? Skontaktuj się już teraz – zadzwoń lub wyślij maila! Sprawdź co warto wiedzieć przed zakupem i montażem klimatyzacji. Potrzebujesz porady, jesteś zdecydowany na klimatyzację? – skontaktuj się telefonicznie lub mailowo!