Hyde Park – Poznań – 3 – Klimatechnika -Suchy Las

Komentarz: wpis na blogu: “Co nas zniechęca przy instalowaniu klimatyzacji w domu?”

Rzeczywiście problemy związane ze znacznym remontem i kuciem w ścianach mogą być zniechęcające, ale od czego jest dobry projekt. Jeśli jednostka zewnętrzna i wewnętrzna znajdują się w miarę blisko siebie po przeciwległych stronach, to nie będzie potrzeby znacznej ingerencji w ściany. Tak było w moim przypadku, choć myślałem że montaż klimatyzacji będzie problematyczny. U mnie zainstalowana jest klimatyzacja typu split. Poznań to miasto, gdzie coraz częściej spotyka się mieszkania z klimatyzacją, zatem pomyślałem, że i u mnie uda się uzyskać zgodę od wspólnoty mieszkaniowej. Powiedziano mi, że ponieważ mam balkon, to nie będzie problemu.

Obecność sporego urządzenia na elewacji bywa jednak problemem i tutaj znacznie lepiej mają osoby, które nie muszą pytać nikogo o zgodę na ingerencję w elewację. Niektórzy sąsiedzi obawiali się hałasu, jednak tak naprawdę więcej generują go podjeżdżające na parking samochody czy dzieci bawiące się na placu zabaw, kiedy przedstawiłem jaki chce zamontować model klimatyzatora i ile maksymalnie hałasu generuje sąsiedzi się zgodzili.

Wiele osób teraz zastanawia się nad podobnym krokiem, zwłaszcza że ostatnie lato było wyjątkowo upalne. Dla niektórych inwestycja nie jest wcale taka tania, zwłaszcza, jeśli chcą zainstalować klimatyzację w dużym mieszkaniu czy całym domu. Jednak dysponując ograniczonymi środkami też warto zgłosić się do firmy Klimatechnika z Poznania. Fachowcy doradzą odpowiednie rozwiązanie, bo być może zacienienie na zewnątrz z jednej strony spowoduje brak konieczności montażu tam urządzeń chłodzących. Odpowiedni projekt to zawsze podstawa i czasem wystarczy zdecydować się na montaż klimatyzatorów, tylko w tych pomieszczeniach, które ze względu na obecność sprzętów elektronicznych bardziej się nagrzewają.

Tu mam na myśli salon, a także gabinet czy biuro. Wtedy koszty znacząco się zmniejszają. Czasem również można się zastanowić nad wyborem pomiędzy systemami split i multi-split także ze względu na koszty późniejszych przeglądów czy ewentualnych napraw i tu fachowcy również doradzą takie rozwiązanie, które będzie generowało mniejsze koszty jeśli chodzi o eksploatację.

Komentarz: do wpisu: “Popularne klimatyzatory domowe – na jaki się zdecydować?”

Wybór klimatyzatora według mnie zależny jest od specyfiki danego mieszkania, np. nietypowej kubatury, obecności sufitów podwieszanych czy skosów. Faktem jest, że zarówno do małego jak i dużego mieszkania można dobrać sprawnie działającą klimatyzację, choć posiadacze kawalerek za taki luksus płacą zdecydowanie mniej niż właściciele kilkupokojowych mieszkań. Ja do mojego trzypokojowego mieszkania w Poznaniu zdecydowałem się na system multi-split. Klimatyzacja działa bez zarzutu.

Poznań jest miastem, gdzie z reguły nie ma problemów z uzyskaniem zgody na montaż klimatyzacji w mieszkaniu w bloku. Ingerencja w elewację nie zawsze jest konieczna, a o zgodę na pewno nie muszą zbytnio martwić się osoby, które posiadają mieszkanie z balkonem. Mam duży balkon i bez problemu firma Klimatechnika zmieściła sporej wielkości jednostkę zewnętrzną. Obsługuje ona trzy jednostki wewnętrzne znajdujące się w każdym pokoju. Jeden klimatyzator znajduje się w kuchni, drugi w salonie, a trzeci w sypialni. Nie zdecydowaliśmy się na taki model do łazienki. Cały system działa sprawnie i jak do tej pory bezawaryjnie. Mieliśmy już jeden przegląd techniczny, z czyszczeniem filtra i elementów wewnętrznych.

Dzięki temu mamy pewność, że klimatyzacja daje przyjemny chłód, a jednocześnie nie jest siedliskiem bakterii. Jest jeszcze jedna bardzo ważna zaleta systemu multisplit, którą docenią właściciele domów. Jeśli zdecydują się powiedzmy na dwie jednostki wewnętrzne typu naściennego i do tego współpracującą z nimi jednostkę zewnętrzną o większej mocy, to niewykorzystana moc może jeszcze zostać wykorzystana, bo taki system nadaje się do rozbudowy.

Dotyczy to zarówno modeli naściennych, przypodłogowych, jak i sufitowych czyli kasetonowych. Ja akurat wykorzystałem możliwość klimatyzowania każdego pokoju, ale taka wiedza może mi się przydać na przyszłość, bo w niedługim czasie planuję budowę domu w Poznaniu. Montaż klimatyzatorów szybko i precyzyjnie wykonany to gwarancja użytkowania przez długie lata. Warto zatem skorzystać z usług firmy Klimatechnika.

Komentarz: do wpisu na blogu: “Montaż klimatyzacji po kilku latach mieszkania – czy jest możliwy?”

Wybudowałem niewielki parterowy domek na odsłoniętym terenie. Była to doskonała okazja do zastosowania wszystkich udogodnień zielonej energii. Zatem zdecydowaliśmy się na duże przeszklenia od strony południowej, a także ogrzewanie pompą ciepła i wentylację mechaniczną. Choć ta ostatnia dawała pewien komfort latem, choćby ze względu na regulację wilgotności czy oczyszczone powietrze, pozbawione alergenów, to jednak temperatura przy dłużej utrzymujących się upałach stawała się nieznośna.

Dlatego razem z rodziną zaczęliśmy rozważać montaż klimatyzacji. Trochę przerażało nas ponowne kucie w ścianach, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na rozwiązanie najmniej inwazyjne. Klimatyzacja została zamontowana w salonie i gabinecie. Poznań jest miastem gdzie powstaje coraz więcej budynków energooszczędnych i pasywnych, a nowe dyrektywy unijne sprawiają wręcz, że niedługo stanie się to jedyną możliwością. Dlatego my postanowiliśmy wyprzedzić czas i postarać się o ekologiczne rozwiązania już teraz.

Montaż klimatyzatorów może powodować emisję szkodliwych gazów do atmosfery, jednak w naszym salonie i gabinecie znalazł się przyjazny środowisku klimatyzator z czynnikiem chłodniczym R32. Zdecydowaliśmy się na modele podsufitowe, bo w salonie zamontowany był sufit podwieszany, natomiast jednostka zewnętrzna znalazła się na tyle blisko, że nie trzeba było znacznej rewolucji i dużej ilości odwiertów. Wybraliśmy jednostkę zewnętrzną o nieco większej mocy.

Rozważamy w przyszłości rozbudowę systemu multi-split o klimatyzator w sypialni, dlatego fachowcy doradzili nam odpowiednią moc jednostki zewnętrznej. Klimatyzator daje nam komfort termiczny nawet w czasie największych upałów, a zimą ciepło daje nam nie tylko pompa ciepła, ale również funkcja grzewcza klimatyzatora, a ponadto przeszklenia przez, które wpada sporo słońca od południa do zachodu słońca. Zatem wszystkie rozwiązania doskonale ze sobą współpracują. Teraz nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez klimatyzacji i polecamy firmę Klimatechnika wszystkim znajomym.

Komentarz: do wpisu na blogu: “Czyste powietrze w domu – w jaki sposób o nie zadbać?”

Rzeczywiście choć wielu osobom wydaje się, że klimatyzacja to po prostu skuteczne ochładzanie pomieszczeń, to mnie w istocie ratuje zdrowie. Nie mam wentylacji mechanicznej dzięki której mogłabym oczyszczać powietrze wpadające do wnętrza mieszkania. Kiedy zatem dowiedziałam się o możliwości uzyskania komfortu termicznego latem, odzysku ciepła zimą, a także oczyszczenia krążącego w mieszkaniu powietrza nie wahałam się ani chwili i zamówiłam montaż klimatyzacji.

Mieszkam w dwupokojowym mieszkaniu i zdecydowałam się na dwie jednostki wewnętrzne o niewielkiej mocy. Każdy pokój ma 25 m2 i wybrałam klimatyzator o mocy 2,5 kW. Taki doradzili mi fachowcy z Klimatechnika. Cała inwestycja kosztowała mnie ok. 10 tys. zł, ale było warto. Nie mogę liczyć wszystkich korzyści, jakie gwarantuje klimatyzacja. Poznań jest miastem, gdzie poziom zanieczyszczenia powietrza nie jest mały, a jak dodatkowo jestem alergikiem i przez kilka miesięcy w roku przeżywam prawdziwe katusze. Dzięki klimatyzacji teraz przynajmniej w swoim domu nie odczuwam objawów alergii. Ustały również uporczywe bóle głowy, bo klimatyzacja reguluje poziom wilgotności, który także dzięki niej jest na właściwym poziomie.

Montaż klimatyzatorów i jednostki zewnętrznej nie trwał długo, a z klimatyzacji mogłam korzystać od razu. Krótko po tym, jak zamontowano mi klimatyzację rozpoczęła się fala upałów, zatem byłam bardzo szczęśliwa, że mogę znaleźć prawdziwe schronienie w swoim domu ze zdrowym i chłodniejszym powietrzem. Zdecydowałam się na klimatyzatory od LG i jestem bardzo zadowolona. Teraz jestem umówiona na przegląd techniczny i mam nadzieję, że obędzie się bez awarii, bo żadnych nieprawidłowości nie zauważyłam.

Bardzo ważne jest dla mnie częste czyszczenie filtrów, a także wymiana ich według zaleceń producenta. Tylko w ten sposób mogę zapewnić sobie optymalne warunki w swoim mieszkaniu. Jednostka zewnętrzna została zamontowana na elewacji, na co musiałam uzyskać zgodę. Chyba największą bolączką w przypadku montażu klimatyzacji w blokach jest właśnie biurokracja, ale doświadczona firma może doradzić pewne rozwiązania, które pomogą w uzyskaniu zgody.

Komentarz: do wpisu na blogu: “Kiedy klimatyzacja w domu staje się koniecznością?”

Mieszkam w starym domu w Poznaniu i zaadaptowaliśmy z mężem poddasze użytkowe do naszych potrzeb. Na dole mieszkają moi rodzice. Remont szedł świetnie, uszczelniliśmy dach i dobrze zagospodarowaliśmy dostępną przestrzeń. Jednak o jednej kwestii nie pomyśleliśmy, a mianowicie nagrzewaniu się mieszkania od dachu. Nie pozostało nam nic innego jak zainteresować się ofertą montażu klimatyzacji. Nie wiedzieliśmy, jaką klimatyzacja powinna mieć moc.

Poznań jest miastem, gdzie znaleźliśmy firmę Klimatechnika, a fachowcy doradzili nam, że minimalna moc dla poddasza powinna wynosić 4 kW. Wzięli pod uwagę metraż naszej dobudówki i dopasowali odpowiednie urządzenia chłodzące. Klimatyzator LG doskonale spełnia swoje zadanie w każdym pomieszczeniu. Na zewnątrz mamy jednostkę zewnętrzną, która jest przystosowana do obsługiwania aż czterech jednostek wewnętrznych. Montaż klimatyzacji był trudny ze względu na warunki. Jednak przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu firma poradziła sobie na medal. Teraz latem ustawiamy temperaturę 20-25 stopni w zależności od warunków panujących na zewnątrz i cieszymy się chłodnym nawiewem.

Zalecono nam montaż klimatyzatorów, które wyczuwają ruch, a także dostosowują moc do ilości osób znajdujących się w pomieszczeniu i nie kierują swojego nawiewu bezpośrednio na użytkowników klimatyzacji. Dzięki temu ani my ani dzieci nie mamy problemu z infekcjami. Ponadto jedno z dzieci cierpi na alergię, dlatego zdecydowaliśmy się na klimatyzatory z filtrem HEPA. Powietrze jest zatem wolne od kurzu i innych alergenów, a dziecko w domu czuje się najlepiej.

Dlatego z całego serca dziękujemy fachowcom za sprawne wykonanie klimatyzacji, a także doradzenie nam rozwiązań, które są idealnie skrojone do naszych potrzeb. Dzięki takim rozwiązaniom chętniej spędzają u nas czas także rodzice, gdyż i dla nich takie warunki są prozdrowotne. Poważnie zastanawiamy się, by i u nich zamontować klimatyzację. Choć to niemała inwestycja, to jednak gwarantująca komfort termiczny latem na wiele lat, zatem naprawdę warto.