20 lat doświadczenia w montażu i serwisie klimatyzatorów

Gwarancja 10 lat

Na wybrane klimatyzatory

Obsługiwany teren

Poznań i okolice

Zadzwoń teraz: 502 161 803

Profesjonalne doradztwo i wycena

Czy warto instalować klimatyzację w sypialni?

Odpowiednia temperatura powietrza w sypialni jest podstawą zdrowego snu. Powinna wynosić, w zależności od indywidualnych upodobań: od 18°C do 22°C. W zbyt nagrzanym pomieszczeniu bardzo źle się wypoczywa – dotyczy to zarówno okresu letniego, jak i zimowego. Czy warto instalować klimatyzację w sypialni, czy poprzestać na alternatywnych metodach chłodzenia?

Od czego zależy komfort snu?

Warunki w sypialni mają duży wpływ na wypoczynek i komfort snu. Odpowiednia temperatura, wilgotność, poziom hałasu, czy nawet takie drobiazgi, jak zapach, rodzaj pościeli oraz wysokość poduszki wpływają na to, czy dobrze Ci się śpi, czy przewracasz się z boku na bok i nie możesz zasnąć. Aby zadbać o zdrowy sen, pamiętaj o tych kilku zasadach:

  • Przed położeniem się do łóżka przewietrz mieszkanie.
  • Ustaw w sypialni rośliny, najlepiej z dużymi liśćmi.
  • Dobierz odpowiednią pościel, która zapewni Ci komfort termiczny.
  • Wybierz poduszkę, która umożliwi zachowanie płaskiej pozycji ciała z prostym kręgosłupem.
  • Utrzymuj nocną temperaturę na odpowiednim poziomie: 16°C alergicy i osoby mające problemy z oddychaniem, 18-20°C osoby zdrowe, 20-22°C osoby chore, starsze, dzieci.

Klimatyzacja w całym mieszkaniu, czy tylko w sypialni?

Ideałem byłoby zamontowanie klimatyzacji w całym mieszkaniu tak, aby utrzymywać równomierną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach. To najkorzystniejsze rozwiązanie, które można osiągnąć, montując klimatyzator typu multi-split.

Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, to klimatyzator warto umieścić w pomieszczeniu, w którym spędzamy najwięcej czasu, czyli właśnie w sypialni. Zapewnienie optymalnej temperatury snu jest najważniejsze dla zdrowia i samopoczucia w dzień.

Alternatywą są klimatyzatory przenośne, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż takie urządzenie ma małą moc, a za każdym razem, gdy jest przemieszczane, trzeba chłodzić pomieszczenie od nowa, co zużywa sporo energii.

Czy warto instalować klimatyzator w sypialni?

Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Choć mamy w Polsce stosunkowo umiarkowany klimat, to wyraźnie widoczna jest tendencja wzrostowa jeśli chodzi o średnie temperatury latem.

Tego lata, tak było gorąco, że w niektórych miastach zabrakło w sklepach wentylatorów. Niestety w obliczu takiego skwaru wentylator na niewiele się zda, gdyż nie chłodzi powietrza, a jedynie wprowadza je w ruch. Owszem, istnieją różne sztuczki i metody na zrobienie domowego klimatyzera z wentylatora, ale są to rozwiązania wyłącznie prowizoryczne.

Trudno też oczekiwać, że wentylator będzie chodził przez całą noc, głównie ze względu na wysoki poziom hałasu. Pod tym względem klimatyzacja jest znacznie lepsza: mniej hałasująca, wydajniejsza i obniżająca temperaturę do dokładnie takiej wartości, jakiej oczekujesz.

Droższe, ale bardziej rozbudowane urządzenia nie tylko chłodzą powietrze, ale mogą również pełnić funkcję wentylacji, ogrzewania, rekuperacji i oczyszczacza, dzięki czemu przez cały rok można cieszyć się idealnie czystym powietrzem o dobrze dobranej wilgotności oraz temperaturze.

Comments are closed.
Decydujesz się na klimę?

Sprawdź co warto wiedzieć przed zakupem i montażem klimatyzacji.

Potrzebujesz porady, jesteś zdecydowany na klimatyzację? – skontaktuj się telefonicznie lub mailowo!