lg-oczyszczacz-powietrza

Klimatyzator typu split – ile kosztuje i gdzie się sprawdzi?

Technologia udostępnia nam wiele interesujących narzędzi, które gwarantują poprawę jakości życia, bezpieczeństwo i efektywność. Czy klimatyzatory typu split należą do konstrukcji godnych uwagi? Czym są, gdzie można je kupić, ile kosztują i jak ich używać? Poznaj charakterystykę i zasadę działania, nim podejmiesz ostateczną decyzję o inwestycji.

Jak działa klimatyzator typu split w mieszkaniu w bloku?

Zasada działania klimatyzatorów split jest stosunkowo prosta. Składają się one z dwóch części – zewnętrznej i wewnętrznej. Większość osób prawdopodobnie domyśla się, że element montowany na zewnątrz obiektu (na balkonie lub ścianie) odpowiedzialny jest za wymianę i odprowadzenie ciepła.

Zbudowany jest on ze sprężarki, skraplacza i zaworu zwrotnego. Jednostka wewnętrzna posiada natomiast parownik. Oba komponenty połączone są przy pomocy rur z czynnikiem chłodzącym. W trakcie przepływu zmienia on stan skupienia, co powoduję dynamiczną wymianę ciepła.

Stacjonarny kontra mobilny – jaki klimatyzator typu split wybrać do domu w Poznaniu?

klimatyzator-lg-na-elewacji

W ofertach renomowanych producentów znajdziesz m.in. klimatyzatory przenośne lub montowane na stałe. Który z nich jest lepszą inwestycją i dlaczego?

Wszystko zależy od oczekiwań i potrzeb użytkowników. Jeżeli klimatyzator ma trafić do prywatnego gabinetu (własnościowego) lub konkretnego pomieszczenia (np. kawalerek lub loftów), warto wybrać klimatyzator instalowany na ścianie. W końcu nie będzie on transportowany do innego pomieszczenia, a jego cena zwyczajnie jest niższa. Jeżeli jednak nie masz pewności w kwestii usytuowania urządzenia to możesz zainwestować w model przenośny.

Mobilny klimatyzator to dobra propozycja dla przedsiębiorców wynajmujących biura lub osób nieposiadających własnego mieszkania. Gdy zobligowani są oni do samodzielnej inwestycji w wyposażenie, warto kupić sprzęt, który w razie przeprowadzki zabiorą ze sobą.

Należy jednak pamiętać, że najwyższy komfort użytkowania zapewnia zestaw montowany na stałe – gwarantuje on najwyższe parametry energetyczne przy zmniejszonym hałasie i codziennej wygodzie.

Ile kosztuje klimatyzator typu split i gdzie go kupić?

klima-lg

Cena klimatyzatora typu split zależy od prestiżu producenta, innowacyjności konstrukcji, wydajności i samego dystrybutora. Tym samym zapraszamy do zajrzenia do zakładki cennik. Nie trzeba być jednak ekspertem, by wiedzieć, że wybór najtańszego modelu może pozostawiać wiele do życzenia nie tylko pod względem efektywności, ale również żywotności asortymentu.

Klimatyzator kupujesz raz na wiele lat. Lepiej więc dołożyć kilkaset złotych i mieć pewność, że będzie działać on lepiej i dłużej.

Klimatyzatory, które montujemy to sprawdzone jednostki, które nie należą do tych najtańszych i byle jakich – klimatyzatory firmy LG to pewność długiego działania bez awarii z długą gwarancją.

Zależy Ci na satysfakcji z inwestycji i niezawodności? Skorzystaj z oferty ekspertów i unikaj zestawów dostępnych w tzw. sieciówkach. Dlaczego? Ponieważ wybierając lokalnych fachowców – takich jak my, otrzymasz gwarancję jakości urządzeń i realizowanych usług. Na liście znajdziesz m.in.:

  • dostawę i montaż klimatyzacji,
  • serwis i kompleksową naprawę,
  • sezonowe odgrzybianie i czyszczenie,
  • regularne przeglądy stanu technicznego urządzeń.

Znasz już różnicę między klimatyzatorem typu split i pozostałymi propozycjami dostępnymi na rynku? Masz więc odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące słuszności inwestycji. Nie czekaj i zabezpiecz się przed wysokimi temperaturami powietrza już dziś!

Skontaktuj się już teraz i zapewnij sobie komfort w te letnie, upalne dni!

 

Komentarz.

Co wziąć pod uwagę kupując klimatyzator? – Prawie zawsze, kiedy idę do sklepu AGD, czy też nawet spożywczego, jestem pod wrażeniem jaki mamy wachlarz możliwości jeśli chodzi o kosmetyki ,telewizory, telefony itp. Moi bliscy nieraz wspominali, że w dawniejszych czasach było więcej pieniędzy, a mniej towaru.

Z jednej strony to dobrze, bo nie mamy dylematu i moglibyśmy czuć się w jakiś sposób ,,równi”, jednak z drugiej strony minimalny wybór nie daje nam tyle możliwości, które możemy dostrzec obecnie. Nie weszłam na ten blog bez powodu, jednak zależy mi na tym, aby znaleźć podpowiedź co do doboru klimatyzatora, jak również jej opcji. Preferuje zazwyczaj urządzenia najbardziej nowoczesne, ale tutaj dostrzegłam, że bez względu na to, co wybierzemy, to i tak będziemy zadowoleni, gdyż klima nie jest już taka sama jak wcześniej.

Jak już coś kupuję, to faktycznie, duże znaczenie ma jakość, wydajność, prędkość, oraz dodatkowe funkcje. W międzyczasie zwróciłam uwagę, że ciekawi mnie usługa montażu, oraz model LG STANDARD PLUS PC09SQ Z WI-FI 2,5KW, ponieważ jest nowoczesny, oraz ma nietypowe opcje!

Komentarz: Klimatyzator typu split- ile kosztuje i gdzie się …

Klimatyzator typu split– ile kosztuje i gdzie się sprawdzi? – Powyższy klimatyzator typu split uratował mój komfort podczas wynajmowania mieszkania, a przecież nie mogłam sobie pozwolić na to, aby zamontować go w mieszkaniu. Na samym początku miałam wątpliwości, że nie sprawdzi się tak samo jak ten zamontowany na ścianie. Jednak w momencie, kiedy skontaktowałam się z firmą w Poznaniu, to natychmiast usunęli moje wątpliwości, co mnie szczerze zaskoczyło.

Na co dzień naprawdę ciężko trafić na rzetelną firmę, która liczy się również z klientem i jego zadowoleniem, więc teraz rozumiem skąd się wzięły takie pozytywne opinie innych klientów. Co prawda nie musiałam dodatkowo płacić za montaż, ale rzeczywiście sprzęt wymaga większej uwagi z mojej strony tzn. sprawdzania poziomu wody w skraplaczu, którą należy co pewien czas usunąć.

Albowiem, jego cicha praca i dobra sprawność pozytywnie mnie zaskoczyły, najlepsze jest to, że przy następnej przeprowadzce będę mogła znów cieszyć się odpowiednią temperaturą i dobrym samopoczuciem. (przepraszam, ale nie mogę znaleźć modelu przenośnego 🙁 )

 

Czy klimatyzator sprawdzi się w domu drewnianym…

Czy klimatyzator sprawdzi się w domu drewnianym- poznaj fakty, a nie mity! – Moi dziadkowie to wielcy miłośnicy natury. Sami posiadają swoją już niemal od 20 lat, cały czas o nią dbając. Jednakże, w praktyce, to korzystają z niej w sezonie letnim, dlatego, że zimą jest już mniejsza przyjemność, aby tam siedzieć, zwłaszcza w przypadku, gdy są starsi.

Ze względu na to, że jest to większa posiadłość, to ciężko ocieplić cały dom, znajduje się tam kominek, ale dla osoby mającej problemy z kręgosłupem, noszenie i piłowanie drewna jest trudnym zadaniem. Wpisałam w google, czy istnieje taka możliwość, aby w domku drewnianym mieć klimatyzator, choć słyszałam, że nie, ale jestem przeciwna pustym mitom, które nie mają przekonujących argumentów. Czytając Państwa blog ucieszyłam się, że będę mogła sprawić radość bliskim.

System multi – split myślę, że sprawdzi się idealnie, dlatego, że dom jest duży, więc trzeba zadbać o całokształt. Liczę się z tym, że będzie to trochę kosztować, ale jak zauważyłam, efektem będzie można się cieszyć na długo, zwłaszcza za pomocą ekipy z Poznania.

 

Mieszkanie na poddaszu – jaki rodzaj klimatyzatora…

Mieszkanie na poddaszu – jaki rodzaj klimatyzatora wybrać? – Razem z rodziną posiadamy dom jednorodzinny, który ma poddasze. Jest to plus, szczególnie w chłodniejsze dni, ponieważ dach i okna dostarczają nam ciepła z zewnątrz. Natomiast dużym minusem jest funkcjonowanie latem, wtedy ciężko jest wytrzymać w tym pomieszczeniu, tym bardziej spać.

Najgorzej jest wtedy, gdy termometr przekracza 20 stopni Celsjusza, na zewnątrz nie jest to tak bardzo odczuwalne, jak wewnątrz, ponieważ blacha dachu intensywnie się nagrzewa, a otwarcie okna działa odwrotnie – wnosimy ciepło. Nasza znajoma poleciła nam firmę w Poznaniu, która z pełnym zaangażowaniem podchodzi do pracy, dbając o satysfakcję klienta. Obecnie mogę potwierdzić jej zdanie w 100 procentach, ponieważ powyższy problem stał się przeszłością, a klimatyzacja na poddaszu to była najlepsza decyzja.

Ekipa to potwierdziła bez zastanowienia, w momencie, gdy weszła do dusznego pomieszczenia. Klimatyzator LG STANDARD S12EQ MODEL S18EQ 5 kW daje nam spokojnie spać, jakość i wykonanie Panów jak najbardziej na poziomie, a cena jest bardzo adekwatna!

 

Czy każdy model klimatyzatora musi głośno pracować…

Czy każdy model klimatyzatora musi głośno pracować? Jaki wybrać do mieszkania? – Dziękuje ekipie za to, że pomogli mi nie tylko rozwiązać problem z montażem klimy, ale również doradzili, jaka będzie odpowiednia.

Bardzo mi zależało, aby sprzęt nie tylko dobrze się prezentował, ale również aby nie uszkadzał dróg oddechowych – po pierwsze, bo nikt tego nie lubi – po drugie mam alergię na kurz, a po trzecie – nie chciałam narażać na wirusy swojego dziecka, które jest jeszcze bardziej wrażliwe na zmianę temperatur. Ekipa z Poznania podeszła do sprawy bardzo indywidualnie, zapewniając mnie, że będę zadowolona z efektu, ponieważ zły wpływ to tylko mit.

Okazało się to trafne, ale stosowałam się przede wszystkim do zaleceń – dwa razy w roku sprawdzałam filtry, stan, dzięki czemu do tej pory nie naraziłam ani dziecka, ani siebie, ani bliskich. Posiadam model LG deluxe DC18RQ, jest idealny na 55 metrowe mieszkanie, działa cicho, dzięki czemu nie irytuje mnie, nie odczuwam żadnych komplikacji, a filtr antyalergiczny nie jest przereklamowany. Jeszcze raz dziękuje za profesjonalny montaż!