sypialnia-lozko

Czy warto zakładać klimatyzację w sypialni?

Czy warto zakładać klimatyzację w sypialni, czy tylko w salonie?

Warunki w sypialni mają duży wpływ na wypoczynek i komfort snu. Odpowiednia temperatura, wilgotność, poziom hałasu, czy nawet takie drobiazgi, jak zapach, rodzaj pościeli oraz wysokość poduszki wpływają na to, czy dobrze Ci się śpi, czy przewracasz się z boku na bok i nie możesz zasnąć. Aby zadbać o zdrowy sen, pamiętaj o tych kilku zasadach:

• Przed położeniem się do łóżka przewietrz mieszkanie.
• Ustaw w sypialni rośliny, najlepiej z dużymi liśćmi.
• Dobierz odpowiednią pościel, która zapewni Ci komfort termiczny.
• Wybierz poduszkę, która umożliwi zachowanie płaskiej pozycji ciała z prostym kręgosłupem.
• Utrzymuj nocną temperaturę na odpowiednim poziomie: 16°C alergicy i osoby mające problemy z oddychaniem, 18-20°C osoby zdrowe, 20-22°C osoby chore, starsze, dzieci.

klimatyzacja-w-blokuKlimatyzacja w całym mieszkaniu, czy instalować w sypialni?

Ideałem byłoby zamontowanie klimatyzacji w całym mieszkaniu tak, aby utrzymywać równomierną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach.

To najkorzystniejsze rozwiązanie, które można osiągnąć, montując klimatyzator typu multi-split.

Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, to klimatyzator warto umieścić w pomieszczeniu, w którym spędzamy najwięcej czasu, czyli właśnie w sypialni.

Zapewnienie optymalnej temperatury snu jest najważniejsze dla zdrowia i samopoczucia w dzień.

Alternatywą są klimatyzatory przenośne, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż takie urządzenie ma małą moc, a za każdym razem, gdy jest przemieszczane, trzeba chłodzić pomieszczenie od nowa, co zużywa sporo energii. Są one bardzo głośne i tworzą podciśnienie ze względu na wysokie obroty małego wentylatora.

 

Czy warto montować klimatyzator w sypialni?

klima-na elewacji

Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Choć mamy w Polsce stosunkowo umiarkowany klimat, to wyraźnie widoczna jest tendencja wzrostowa jeśli chodzi o średnie temperatury latem. Tego lata, tak było gorąco, że w niektórych miastach zabrakło w sklepach wentylatorów.

Pod tym względem klimatyzacja jest znacznie lepsza: mniej hałasująca, wydajniejsza i obniżająca temperaturę do dokładnie takiej wartości, jakiej oczekujesz. Droższe, ale bardziej rozbudowane urządzenia nie tylko chłodzą powietrze, ale mogą również pełnić funkcję odwilżania, ogrzewania i oczyszczacza, dzięki czemu przez cały rok można cieszyć się idealnie czystym powietrzem o dobrze dobranej wilgotności oraz temperaturze.

Niestety w obliczu takiego skwaru wentylator na niewiele się zda, gdyż nie chłodzi powietrza, a jedynie wprowadza je w ruch. Owszem, istnieją różne sztuczki i metody na zrobienie domowego klimatyzera z wentylatora, ale są to rozwiązania wyłącznie prowizoryczne. Trudno też oczekiwać, że wentylator będzie chodził przez całą noc, głównie ze względu na wysoki poziom hałasu.

Klimatyzacja to rozwiązanie, które znacznie ułatwia nam funkcjonowanie w czasie upałów. Świetnie sprawdza się nie tylko w biurach czy obiektach użyteczności publicznej. Można ją bez problemu montować także w domach i mieszkalnych. Wybór rozwiązań jest obecnie na tyle duży, że bez problemu znajdziemy urządzenie w stu procentach dopasowane do indywidualnych potrzeb.

 

klimatyzator-balkonW czasie upałów jest Ci gorąco?

Jest zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, jak ciężko jest w nocy zasnąć, gdy jest duszno, upalnie, nie ma znikąd ochłody.

Problemem jest nie tylko wysoka temperatura, ale często również nadmierna wilgotność powietrza. Aby rozwiązać problem upalnej sypialni, dobrym pomysłem będzie zainstalowaniew niej klimatyzatora typu split.

Dzięki sprawnemu i wydajnemu klimatyzatorowi można nie tylko zadbać o właściwe warunki termiczne, ale również o czyste i zdrowe powietrze. Nowoczesne urządzenia są bowiem wyposażone w filtry antybakteryjne i inne skuteczne rozwiązania, które pochłaniają kurz i drobnoustroje.

 

 

Czy właściwie korzystasz z klimatyzacji?

montaż klimatyzatorów poznań

Jeśli chcemy zainstalować w sypialni klimatyzator lub korzystać z przenośnego urządzenia, warto pamiętać, że bardzo ważne jest rozsądne korzystanie z możliwości, jakie dają tego rodzaju rozwiązania.

Klimatyzacja nie może być zbyt mocna i zanadto obniżać temperatury w sypialni. Chodzi o to, by nie tworzyć zbyt dużej różnicy temperatur pomiędzy pomieszczeniem chłodzonym , a zewnętrznym.

W zupełności wystarczy, gdy temperatura w pomieszczeniu będzie kilka stopni niższa niż na dworze. Najlepiej 5-7 stopni Cencjusza.

 

 

klima-z-blokuOdczuwalne warunki termiczne

Będą wtedy idealne do wypoczynku, snu i spokojnego przetrwania upalnej nocy. Jeśli chcemy korzystać z klimatyzacji bezproblemowo przez długi czas, trzeba dbać o czyszczenie i konserwację urządzeń. Jednym z najważniejszych zadań jest czyszczenie filtrów, które dosyć regularnie się zapychają i tracą swoją pierwotną sprawność. Zapchany filtr to idealna pożywka dla bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów chorobotwórczych. Im częściej będziemy go czyścić, tym lepiej.

 

Montaż zrealizowany przez fachowców czysto i solidnie!

Klimatyzacja wymaga nie tylko doboru odpowiedniego urządzenia, ale również dbałości o prawidłowy montaż. Nie jest więc dobrym rozwiązaniem montaż klimatyzatorów na własną rękę, jeśli nie mamy w tym temacie zbyt dużo wiedzy i umiejętności. Zdecydowanie lepiej powierzyć to zadanie fachowcom, którzy mają doświadczenie, a także wszystkie niezbędne uprawnienia.

Jeśli interesuje Ciebie montaż klimatyzacji, wybieraj firmy, które już od dawna są na rynku, mają spory wybór różnych urządzeń, a także cieszą się pozytywnymi opiniami wśród dotychczasowych klientów. Na montażu klimatyzacji nie warto oszczędzać, nie kierujmy się więc przy wyborze firmy montującej wyłącznie ceną. Czasem warto zapłacić nieco więcej, ale za to mieć pewność, że klimatyzacja będzie nam działała bezproblemowo wtedy, gdy będzie najbardziej potrzebna.