klima

Inteligentny budynek – na jaki rodzaj klimatyzatora się zdecydować?

Nowoczesne budownictwo daje dziś użytkownikom całe mnóstwo możliwości i wygody, jakich nie mają stare budynki. Warto więc w pełni korzystać ze wszystkich opcji, które mogą nam ułatwić czy uprzyjemnić codzienne użytkowanie domu lub mieszkania. Jeśli chcemy mieć inteligentny budynek, dobrze jest zainwestować w solidną, sprawdzoną klimatyzację. Dzięki temu nawet w czasie upałów będziemy mogli liczyć na to, że we wnętrzu będzie chłodniej niż na zewnątrz.

Jeśli interesuje nas sprawna klimatyzacja do inteligentnego budynku, na początku warto sprawdzić, co ciekawego oferują nam producenci klimatyzacji, a następnie zadbać o dobry wybór urządzenia i sprawny montaż. Sprawdzony montaż klimatyzatora Poznań to propozycja dla mieszkańców Poznania i okolic, którym zależy na klimatyzacji wydajnej, długotrwałej i bezawaryjnej. Im lepiej wybierzemy zarówno urządzenie, jak i firmę montującą, tym dłużej będziemy mogli cieszyć się klimatyzacją działającą bezawaryjnie.

Klimatyzatory split i multi split w Poznaniu

Wygodnym rozwiązaniem w inteligentnym budownictwie są klimatyzatory typu split, które składają się z dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. Wewnętrzna jednostka jest montowana na ścianie, ale również dobrze sprawdza się na podłodze bądź na suficie. Alternatywą dla takich urządzeń są klimatyzatory typu multi-split, które składają się z jednej jednostki zewnętrznej i kilku wewnętrznych urządzeń. W ten sposób za pomocą jednego urządzenia możemy mieć bezproblemową klimatyzację w całym domu. W przypadku sufitów podwieszanych skutecznym rozwiązaniem są klimatyzatory kasetonowe, które montuje się na suficie. Są one zasłonięte przez sufit podwieszany, a więc całkowicie niewidoczne. Jednocześnie są bardzo wydajne, nadmuchują powietrze na cztery strony, co zapewnia odpowiednie ochłodzenie całego pomieszczenia. W budynkach na etapie powstawania można zainstalować także klimatyzację kanałową, czyli sieć kanałów rozprowadzonych po całym mieszkaniu. Takie rozwiązanie również nie jest zauważalne, a jednocześnie bardzo wydajne.

Urządzenia dopasowane do potrzeb

Aby klimatyzacja działała sprawnie i wydajnie, ważny jest nie tylko wybór konkretnego jej rodzaju czy modelu, ale również dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb użytkowników, liczby mieszkańców, ilości urządzeń generujących ciepło, a także sprawności okien. Moc urządzenia zawsze musi być dostosowana do wielkości pomieszczenia. Zarówno zbyt duża, jak i za słaba moc nie będą dobrym rozwiązaniem i nie zapewnią we wnętrzu optymalnych warunków. Pamiętajmy też, że każda klimatyzacja wymaga regularnej konserwacji, czyszczenia filtrów oraz wymiany niektórych podzespołów. Bardzo ważne są czyste filtry, gdyż to właśnie one zatrzymują kurz, roztocza i zanieczyszczenia z powietrza. Gdy są zapchane, klimatyzacja traci sprawność i wydajność. Co więcej, może być szkodliwa dla naszego zdrowia. Zanieczyszczone filtry są bowiem świetnym siedliskiem dla rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych. Czyszczenie filtrów jest więc niezbędne, jeśli chcemy korzystać z klimatyzatorów przez długi czas.

Skomentuj