Zbyt duża wilgotność w mieszkaniu?

Komentarz do wpisu :” Czym różnią się klimatyzatory w domach od tych tych w blokach – pytamy specjalistę”

Zafundowałem sobie domek z dużymi przeszkleniami i na szczęście o klimatyzacji pomyślałem na etapie projektowania. Bo owszem taki domek daje dodatkowe ciepło od strony południowej, ale latem mimo zastosowania rolet zapobiegających soczewkowaniu, to jednak dalej ciepło “przeciska się do wewnątrz”. Kolega, który o tym nie pomyślał teraz zamawia klimatyzację. Najlepiej jest uniknąć takiej rewolucji, bo jednak trzeba poprowadzić rury z czynnikiem chłodniczym, a także wykonać instalację do odprowadzania skroplin.

Oczywiście choć ingerencja w ściany i instalacje jest konieczna, to jednak koniec końców naprawdę się opłaca, zwłaszcza jeśli wybierze się klimatyzatory z inwerterem. Nie mogę zliczyć wszystkich korzyści, które daje mi i mojej rodzinie klimatyzacja. Poznań jest miastem, w którym podobnie jak w innych rejonach Polski słonecznych dni jest całkiem sporo, a jeśli mieszkanie czy dom, tak jak mój, ma ściany przeszklone usytuowane od strony południowej, to montaż klimatyzacji staje się koniecznością.

Warto wybrać fachowców takich jak Klimatechnika, dla których montaż nowoczesnych klimatyzatorów nie ma żadnych tajemnic. Przede wszystkim można liczyć na fachowe doradztwo i zaprojektowanie rozmieszczenia wszystkich jednostek wewnętrznych, a także dobranie do nich jednostki wewnętrznej o odpowiedniej mocy. Ja jako laik nie miałem o tym pojęcia, dlatego cieszę się, że trafiłem na prawdziwego fachowca. Klimatyzacja działa sprawnie, do tego dzieci nie mają dolegliwości alergicznych, gdyż klimatyzatory wyposażone są w filtry HEPA. Ze swojej strony mogę polecić klimatyzatory Daikin, bo takie zostały zamontowane w moim domu.

Mogę komfortowo ustawić temperaturę w każdym pomieszczeniu, a rozmieszczenie gwarantuje rozprowadzenie chłodniejszego powietrza po całym pokoju. Co ważne klimatyzator nie wieje bezpośrednio na domowników, dlatego nie ma mowy o infekcjach górnych dróg oddechowych związanych z użytkowaniem klimatyzacji. Montaż klimatyzacji w domu to spory koszt, jeśli jednak weźmie się pod uwagę wszystkie korzyści, to uważam, że naprawdę warto.

Komentarz do wpisu : “Zbyt duża wilgotność w mieszkaniu? Jak temu zaradzić?”

Mieszkam w bloku z wielkiej płyty. Niestety jakiś czas temu zaczął się problem z wilgocią. Wentylacja pozostawiała wiele do życzenia. Trzeba więc było jakoś temu zaradzić. Do tej pory kupowałam po prostu środki na pleśń i malowałam na nowo ścianę, jednak po pewnym czasie wilgoć znowu się pojawiała. Napisałam o moim problemie do spółdzielni, wentylacja została sprawdzona i dostałam zgodę na montaż klimatyzacji, a celem było uzyskanie optymalnej temperatury latem, bo mieszkanie położone jest od strony południowej.

Uznałam, że taki remont z montażem klimatyzatora pozwoli mi zniwelować problem nagrzewającego się mieszkania latem. Ale nie wiedziałam, że do pozbycia się problemu z wilgotnością przyczyni się klimatyzacja. Poznań jest miastem, gdzie jest wiele starych osiedli, a moje mieszkanie znajduje się na jednym z nich. Jak wiadomo starsze budownictwo wiąże się często z problemami z niewłaściwą wentylacją i stąd problemy z wilgocią.

Kiedy dowiedziałam się, że klimatyzator pomoże mi nie tylko przebywać w komfortowych warunkach, ale również wyrówna poziom wilgotności w mieszkaniu nie wahałam się już ani chwili. W końcu w prosty sposób mogę zapobiec gromadzeniu się wilgoci, bo klimatyzator odprowadza nadmiar skroplin. Do tego mam balkon więc instalacja jednostki zewnętrznej nie była problemem. Z tego co wiem to montaż klimatyzatorów jest też możliwy na ścianie konstrukcyjnej za zgodą administracji. Tutaj jednak z tego co słyszę od znajomych często są większe problemy z jej uzyskaniem.

Dlatego cieszę się, że jestem wśród uprzywilejowanych posiadaczy balkonów, bo firma nie miała problemu z montażem. Remont nie był horrendalnie drogi, a klimatyzator typu split od Samsung świetnie się sprawdza. Polecam wszystkim, którzy zastanawiają się nad instalacją klimatyzacji w bloku i życzę powodzenia w bataliach ze spółdzielnią mieszkaniową. Tutaj niestety właściciele domków mają znaczne łatwiej, ale może z czasem się to zmieni. Na to trzeba liczyć bo klimat się ociepla, zatem za niedługo bez klimatyzacji ani rusz.

Komentarz do wpisu”: “Czy klimatyzatory w biurach wpływają pozytywnie na produktywność pracowników?”

Muszę się całkowicie zgodzić z tym co zostało napisane. W biurze niezbędna jest klimatyzacja. Poznań jest miastem, gdzie wiele jest ciągle lokali do wynajęcia pod działalność czy biur, które nie są odpowiednio zmodernizowane i posiadają odpowiednią wentylację. Na szczęście w mojej firmie jakiś czas temu skorzystaliśmy z oferty Klimatechnika i to była najlepsza decyzja jaką mogliśmy podjąć. Wreszcie w biurze są nie tylko znośne, ale dobre warunki do pracy.

Wcześniej posiłkowaliśmy się przenośnymi nazwijmy to wiatrakami, które na niewiele się zdały. Włączone laptopy i komputery stacjonarne produkowały tyle ciepła, że korzystanie z wentylatorów przenośnych mijało się z celem. Zasłanianie okien też na niewiele się zdawało, a poza tym czasem wtedy nawet w dzień trzeba było zapalać światło wewnątrz, a to przecież dodatkowe koszty. Wreszcie montaż klimatyzacji dał wszystkim wytchnienie. Trudno było nawet wcześniej robić sobie przerwy w pracy, bo przy upalnym dniu wnętrze stawało się prawdziwą “patelnią” i nie było dokąd uciec przed ukropem.

Jedynym wyjściem było poszukać trochę cienia za budynkiem, ale przecież nie można wychodzić non stop. Obawy niektórych koleżanek i kolegów co do tego, że teraz zaczną się zwolnienia z powodu chorób nie sprawdziły się. Klimatyzacja działa sprawnie i intuicyjnie wyczuwając ruch i kierując strumień powietrza w odpowiednim kierunku. Dostosowuje również moc do aktualnych warunków i utrzymuje stałą temperaturę. We wpisie została podkreślona bardzo ważna kwestia tendencji do ustawiania zbyt niskiej temperatury.

Naprawdę odpowiednie rozmieszczenie klimatyzatorów, a także ustawienie właściwej pokojowej temperatury wystarczy, by zapobiec częstym przeziębieniom wśród pracowników, czego doświadczyliśmy na własnej skórze. Zatem montaż klimatyzatorów to naprawdę dobry pomysł i nie trzeba się obawiać, a co więcej dodatkowe filtry mogą pomóc alergikom.

Dzięki temu w pracy mogą czuć się lepiej niż we własnym domu i pracować zdecydowanie bardziej efektywnie. Jeśli ma się biuro w domu to także warto zainwestować w klimatyzację, bo jak pokazała pandemia nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie nam przejść na tryb zdalny pracy i w domu też trzeba mieć odpowiednie warunki.

Komentarz : “Jesteś alergikiem? Czy możesz sobie pozwolić na klimatyzator w mieszkaniu”

Od wielu lat borykam się z alergią i nie wyobrażam sobie teraz życia bez klimatyzatora. Zafundowałem go sobie dwa lata temu i od razu poczułem różnicę. Wybrałem model typu split z filtrem HEPA. W tym wpisie zabrakło mi właśnie czegoś więcej o rodzajach filtrów, dlatego wszystkim tym którzy zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego urządzenia z filtrem od razu mówię: dla alergików tylko filtr HEPA. Oszczędzanie na filtrze czy jego wymianie spowoduje nie tylko gorszą jakość powietrza, ale również awarie klimatyzatora. Zresztą każdy alergik, który odczuje różnicę będzie pamiętał o okresowej wymianie filtrów.

Urządzenia są już zresztą na tyle inteligentne, że o konieczności wymiany same nas poinformują na wyświetlaczu. Tak jest w klimatyzatorach od Samsunga. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem jednego z nich. Jakie korzyści może dać alergikowi klimatyzacja. Poznań jest miastem w którym poziom smogu zwłaszcza w okresie zimowym znacząco się podnosi. Dlatego warto zainwestować w klimatyzator, który może pełnić jednocześnie funkcję odzyskiwania ciepła w zimie i przy okazji dbać o to by powietrze we wnętrzu mieszkania było wolne od smogu.

Będą astmatykiem także można skorzystać z udogodnienia, jakim jest montaż klimatyzacji. Przede wszystkim nie ma drażniących pyłków, kurzu i wszystkiego co drażni układ oddechowy i może przyczyniać się do ataków astmy oskrzelowej. Przy okazji przypominam, że na montaż klimatyzatorów w mieszkaniu trzeba uzyskać zgodę spółdzielni czy zarządcy budynku. Zwykle nie ma z tym problemu w mieszkaniach z balkonami, bo to tam może znaleźć się jednostka zewnętrzna klimatyzacji.

Alergia jest naprawdę uciążliwa, dlatego jeśli można zmniejszyć ilość łykanych medykamentów, to jest naprawdę dobrze. W ten sposób klimatyzacja przynajmniej dla mnie paradoksalnie stała się źródłem oszczędności. W domu czuje się świetnie i nie mogłem podjąć lepszej decyzji, żałuję nawet że tak późno się zdecydowałem, bo moje życie byłoby o wiele prostsze i przede wszystkim bardziej komfortowe. Zatem gorąco polecam klimatyzację wszystkim alergikom!

Komentarz: do wpisu: “Klimatyzator w mieszkaniu – jak dużo energii pobiera?”

Wpis bardzo ciekawy, a ja pokuszę się o więcej konkretów. Posłużę się przykładem jaki pobór mocy ma moja klimatyzacja. Poznań jest miastem, gdzie można znaleźć dobrych fachowców od klimatyzacji i jak na takich trafiłem. Doradzili mi klimatyzator LG typu SPLIT o mocy 3,5 kW czyli tzw. standard. Warto wiedzieć, że pobór mocy w przypadku takiego klimatyzatora jest 3, a nawet 4 krotnie mniejszy, a wszystko dzięki wyposażeniu w inwerter, który zmniejsza pobór mocy nawet o 50%.

W rezultacie rachunki za samą klimatyzację oscylują gdzieś w granicach 20 zł miesięcznie, czyli tak jak zostało podane we wpisie. Kolega ma dom i instalację fotowoltaiczną i u niego koszty są właściwie minimalne, mimo tego, że musiał wybrać klimatyzację o znacznie większej mocy. Fachowcy z Klimatechnika pomogli mu dobrać odpowiedni model klimatyzatora, a montaż nie był ani bardzo pracochłonny ani nie spowodował znacznych kosztów. W eksploatacji klimatyzacja naprawdę jest tania, a jak zostało powiedziane sam wydatek też jest niewielki. Montaż klimatyzacji wliczony jest w cenę, od razu otrzymuje się wycenę, zatem nikt nie jest zaskoczony rachunkiem wystawionym na koniec przez fachowców.

Co ważne klimatyzator pozwala zaoszczędzić na kosztach energii cieplnej, które z roku na rok są coraz większe i wpisuje się w urządzenia przyjazne środowisku. Można odciążyć grzejniki w zimie, jeśli klimatyzacja działa jak rekuperacja. Jak wiadomo montaż rekuperacji z prawdziwego zdarzenia w bloku jest mało realny, dlatego można to rozwiązać wybierając klimatyzację. Uzyskanie zgody nie jest takie trudne, zwłaszcza jeśli nie trzeba ingerować w ściany nośne. Polecam wszystkim nowoczesne klimatyzatory LG, dzięki którym można sterować temperaturą i dostosowywać ją do warunków panujących na zewnątrz.

Najlepiej ustawiać 7 stopni mniej niż na zewnątrz i wtedy nie trzeba obawiać się o szok termiczny. Ja tak robię od dwóch lat, od kiedy mam klimatyzację i to się sprawdza. Montaż klimatyzatorów nie musi wiązać się z częstymi infekcjami układu oddechowego. Nowoczesne modele pobierają na tyle mało energii i dostosowują jej pobór do bieżącego zapotrzebowania, obecności ludzi, a także warunków wilgotności. To zatem świetne rozwiązanie.

Komentarz: do wpisu: “Wybieramy klimatyzator do biura – gdzie szukać fachowej pomocy w Poznaniu?”

Bardzo pomocny wpis przy doborze klimatyzacji. Ze swojej strony mogę zdecydowanie polecić firmę Klimatechnika. To gwarancja, że twoja klimatyzacja będzie dobrze zamontowana. Poznań to miasto wielu możliwości i można znaleźć wielu lepszych i gorszych fachowców, warto zatem sugerować się opiniami, a te wspomniana firma ma świetne. Ja tak zrobiłem i nie żałuję, a do tego mam gwarancję serwisowania w razie potrzeby zarówno w ramach gwarancji jak i pomocy pogwarancyjnej.

Swoją klimatyzację typu multi-split sprawdzam dwa razy do roku przed sezonem letnim i przed sezonem zimowym. Chce mieć pewność, że wtedy kiedy klimatyzacja jest najbardziej eksploatowana jest efektywność będzie na najwyższym poziomie. Jeśli boisz się, że klimatyzator będzie wyglądał mało estetycznie np. w salonie, to musisz wiedzieć, że są już modele niezwykle dekoracyjne, takie jak np. klimatyzator ścienny LG Inverter Gallery, gdzie na przednim panelu można umieścić zdjęcie.

Ważny jest rodzaj czynnika chłodniczego i specjalistyczna firma poleca jedynie te urządzenia, które wyposażone są w ekologiczny czynnik chłodniczy R32. W przypadku takiego klimatyzatora nie ma również problemu z dużym poziomem hałasu, bo jednostka wewnętrzna jest stosunkowo cicha, jedynie zewnętrzna jest dość głośna. W moim przypadku jest zainstalowana na balkonie, a podobne rozwiązania mają sąsiedzi i nikt się nie skarży na hałas. Oczywiście zgoda spółdzielni jest tu niezbędna, bo jednak ingeruje się w ścianę zewnętrzną. Ważna jest też klasa energetyczna, w końcu nie chcemy dużo dopłacać do rachunków za prąd, zatem A+ to absolutne minimum, a najlepiej wybierać rozwiązania najbardziej energooszczędne.

Pobór energii w przypadku mojego klimatyzatora jest niewielki, a inwerter zmniejsza go o ok.44%. Latem klimatyzacja działa na pełnych obrotach, a rachunki właściwie pozostają bez zmian są wyższe o zaledwie kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt złotych. Zimą moja klimatyzacja przechodzi z trybu chłodniczego w tryb grzania, a dokładnie odzyskiwania ciepła. System multi-split doskonale się u mnie sprawdza i gorąco go polecam.

Komentarz: do wpisu: “Klimatyzacja a rekuperacja – różnice”

Rzeczywiście połączenie klimatyzacji z rekuperacją w przypadku nowego budownictwa najlepiej się sprawdza. Wiele osób myli te pojęcia i uważa, że klimatyzacja może działać jak rekuperacja, a ona może jedynie odzyskać ciepło, ale już nie pozwala na wymianę powietrza. Ma w końcu czynnik chłodzący i funkcję grzewczą. Rekuperacja z kolei to po prostu wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła. Taki system mam w swoim domu. Rekuperator znajduje się w kotłowni, gdzie zainstalowana jest także pompa ciepła. Z kolei w domu mam kilka klimatyzatorów, czyli system multi-split.

U mnie doskonale sprawdzają się modele przysufitowe. Wszystkie zostały podłączone do jednostki zewnętrznej, która gwarantuje odpowiednią moc całego systemu, a także bierze na siebie większość hałasu związanego z eksploatacją. Muszę powiedzieć, że usytuowanie rekuperatora i klimatyzatorów nie sprawia, że w domu jest głośno. Wszystkie urządzenia działają cicho dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu zarówno klimatyzacji jak i wentylacji.

Wszystkim, którzy są na etapie wyboru projektu domu gorąco polecam domy energooszczędne, w których jest zainstalowana także klimatyzacja. Poznań, w którym wybudowałem swój dom wspiera inicjatywy proekologiczne. Ja załapałem się jeszcze na dotację z NFŚiGW do budowy domu energooszczędnego, dzięki czemu koszty były spore, ale jednak niższe niż bez takiego wsparcia. Teraz za to czerpię same profity. Montaż klimatyzacji pozwala mi uzyskać komfortową temperaturę latem, a rekuperacja gwarantuje zawsze świeże i oczyszczone powietrze, dzięki czemu filtr w klimatyzatorze nie jest za bardzo eksploatowany, a wszystko działa sprawnie i bez zarzutu. Koszty są znikome, bo mam dodatkowo jeszcze instalację fotowoltaiczną.

Kluczem jest tutaj znalezienie odpowiednich firm zajmujących się poszczególnymi instalacjami. Jeśli chodzi o montaż klimatyzatorów zdecydowanie polecam Klimatechnika. Dwa razy do roku korzystam z przeglądów i jak na razie (od 4 lat) wszystko działa bez zarzutu. Fachowcy dobrali każdy klimatyzator do wielkości pomieszczeń, a cały system multi-split został podłączony do efektywnej i wydajnej jednostki zewnętrznej.

Komentarz: Optymalna wilgotność powietrza przy klimatyzatorze – jak o nią dbać?

Pracuję w korporacji i niestety muszę przyznać, że jeszcze do niedawna o klimatyzacji miałam same negatywne odczucia. Przede wszystkim często kaszlałam, a do tego moje spojówki ciągle były wysuszone i musiałam nawilżać je kroplami i to codziennie. Zatem jak można się domyślić, gdy usłyszałam, że mój partner chce zamontować klimatyzację to byłam całkowicie przeciwna, bo sądziłam, że to co doświadczam w pracy teraz będę doświadczać w mieszkaniu. Ale na szczęście się myliłam i to o 180 stopni.

Porozmawiałam ze specjalistami z waszej firmy i wreszcie wiem co było przyczyna moich dolegliwości i jak sobie z tym radzić i aktualnie jest zwolenniczko klimatyzacji i to w 100% zatem jeżeli wy też jesteście sceptyczni do porozmawiajcie z fachowcami. Naszą klimatyzację użytkujemy już od ponad pół roku i muszą przyznać, że sprawdza się genialnie, sprawdziła się nawet w maksymalne upały. Oczywiście trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu, ale nie jest to czasochłonne, ani też kosztowne.

Muszę też przyznać, że zdecydowałam się na klimatyzację dzięki podpowiedziom ekspertów, bo tak jak wiele osób sądziłam dodatkowo, że klimatyzator to wylęgarnia bakterii i wirusów, ale nic bardziej mylnego, otóż wystarczy tylko czyszczenie, a swoją droga współczesne urządzenia są ultra nowoczesne, dzięki temu nie trzeba obawiać się bakterii czy wirusów. My także postawiliśmy na klimatyzator wielofunkcyjny, który świetnie się też prezentuje i pasuje do industrialnego charakteru naszego mieszkania. Jeżeli zastanawiacie się czy zdecydować się na klimatyzację w domu czy mieszkaniu to naszym zdaniem warto.

Porozmawiajcie z przedstawicielami firmy i wszystkiego się dowiecie, dowiecie się także jakie urządzenie wybrać. Także ceny są bardzo konkurencyjne i inwestycja w dobry klimatyzator wcale nie jest duża, a sam montaż zajmuje chwilę. Oczywiście na wiele pytań znajdziecie odpowiedź na tym blogu, także z tego tekstu możecie się sporo dowiedzieć. Zaufajcie więc specjalistom!

Komentarz: Klimatyzacja w mieszkaniu kontra wilgotność powietrza

Naprawdę dobry tekst- muszą przyznać, że wiele się z niego dowiedziałem. Przyznam też, że dzięki właśnie tej stronie zdecydowałem się na klimatyzację. Blog jest naprawdę pomocny dla wszystkich niezdecydowanych tak jak jak. Ja także mam mieszkanie i jest to mieszkanie w starych blokach, które ostatnio były remontowane. A przez ten właśnie remont latem trudno w swoim mieszkaniu wytrzymać. Ściany zostały do tego stopnia ocieplone i okna wymienione, że czujemy się raczej jak w puszce niż przestronnym mieszkaniu, ale ma to też plusy, bo ucieczki ciepła są sporo zmniejszone, jednak latam jest ciężko.

Wcześniej używaliśmy wiatraków, dużo piliśmy zimnych napojów, ale to się nie sprawdzało. Chyba nie muszę mówić, że w nocy to już zupełnie nie szło spać, tak było ciepło. Od kolegi usłyszałem radę, że może klimatyzacja. W Poznaniu szukałem firmy i tak od nitki do kłębka znalazłem tę stronę. Zacząłem czytać i coraz bardziej przekonywałem się do tego rozwiązania. Oczywiście miałem też wątpliwości, szczególnie dotyczące wilgotności powietrza, wszak nie chciałem, aby było ono za mokra, ale nie nie było za suche. Ale teraz już wiem, że w razie konieczności mogę posiłkować się nawilżaczem.

Oczywiście regularne czyszczenie to podstawa. Ja kupiłem klimatyzator z niższej półki, a i tak działa jak marzenie. Naprawdę dobrze chłodzi, aż lepiej się oddycha, a przy tym w upalne noce doskonale się śpi i wreszcie człowiek budzi się wypoczęty. Muszę też przyznać, że w upały nie chce się wychodzić z domu, bo spędzanie w nic czasu jest przyjemniejsze niż prażenie się na słońcu. Cóż zbliża się sezon zimowy i zastanawiam się czy równie dobrze klimatyzator sobie poradzi i jak będzie wyglądać wilgotność.

Ale z tego co dowiedziałem się od fachowców to wychodzi, że nie mam się czego obawiać. Muszę też podziękować za szybki montaż oraz dobre doradztwo, bo ja naprawdę jestem wymagającym klientem i zadawałem sporo pytań, ale na wszystkie uzyskałem wyczerpujące odpowiedzi i teraz zastanawiam się dlaczego tak późno zdecydowałem się na zakup klimatyzatora.

Komentarz: Klimatyzacja i oczyszczacz powietrza – czy dobrze razem działają?

Świetny tekst, bardzo merytoryczny i wreszcie można się czegoś dowiedzieć. Ja jeszcze nie tak dawno stałem przed dylematem jakie urządzenie wybrać, ale trafiłem na fachowców i specjalistów i teraz już wiem, że podjąłem dobrą decyzję . Oczywiście przyznam, że długo zastanawiałem się nad klimatyzacją, bo przecież tyle się słyszy, że jest szkodliwa i może nasilać alergię, a ja też jestem alergikiem. Ale po tym sezonie letnim zrozumiałem, że klimatyzacji to podstawa, bo zwyczajnie nie szło w domu wysiedzieć, a przy tym nawet otwarte okna nie pomagały. Zatem szukałem najlepszej firmy zajmującej się klimatyzacją w Poznaniu i tak trafiłem na tę stronę.

Przeczytałem też wiele opinii i jestem zachwycony. Pracownicy świetnie doradzają, a przy tym odpowiedzą na wszystkie pytania. Oczywiście i ceny są bardzo konkurencyjne. Myślałem, że czas oczekiwania będzie dłuższy, a tutaj kolejny raz i to pozytywnie się zdziwiłem. Sam zdecydowałem się na urządzenie wielofunkcyjne, które dodatkowo zapewnia optymalną wilgotność powietrza, a przy tym odpowiednią jonizację i pełni też funkcję oczyszczacza powietrza. Zatem myślę, że będą zadowolony.

Na początku sądziłem, że lepiej jest kupić sam klimatyzator, a następnie kupić też oczyszczać powietrza, ale jak podliczyłem koszty to rzeczywiście zdecydowanie lepiej kupić urządzenie 2w1. Jak przystało na faceta zwracam uwagę głównie na funkcjonalność, z kolei dla mojej żony dodatkowo liczy się estetyka, ale jak się okazało współczesne urządzenia wielofunkcyjne także świetnie się prezentują i według mojej małżonki doskonale pasują do naszego wystroju mieszkania.

Dowiedziałem się też, że nie muszę obawiać się o nasilenie objawów alergii, ale muszę pamiętać o regularnym czyszczeniu filtra, choć nie jest to czasochłonne. Ja już czekam na montaż, który już niedługo się rozpocznie, ale sądzę że klimatyzacja sprawdzi się też zimą, tym bardziej, że zimy jakie są to każdy wie. Zatem jeżeli jeszcze zastanawiacie się czy zdecydować się na klimatyzator i oczyszczacz powietrza w jednym to moim zdaniem warto.

Komentarz: 5 mitów związanych z klimatyzacją w mieszkaniu w bloku

Świetny tekst, dzięki któremu poznałam fakty, a nie mity, ale też potrafię dobrze argumentować znajomym dlaczego zdecydowałam się na montaż klimatyzacja. Ale zacznę od początku, zawsze myślałam, że klimatyzacja jest dla “bogaczy”, ale w końcu zaczęłam szukać i tak trafiłam na tę stronę i zaczęłam czytać teksty. Okazało się, że koszt zakupu urządzenia nie jest duży, a przy tym sam montaż trwa naprawdę chwilę. Dodatkowo otrzymałam fachowe doradztwo oraz odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Okazało się też, że klimatyzatory wcale nie są głośne. Ale mnie nurtował jeszcze jeden aspekt, a mianowicie zdrowotny, bo sądziłam, że klimatyzacja jest szkodliwa. Nie jestem wprawdzie alergikiem czy astmatykiem, ale bałam się, że klimatyzacja może negatywnie wpłynąć na moje drogi oddechowe, a przy tym powodować pieczenie oczu. Ale to był kolejny mit. Tym bardziej, że dowiedziałam się iż można zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne, które dodatkowo oczyszcza powietrze. Zatem to brzmiało super. Ale teoria teorią, a życie życiem… Jednak po roku użytkowania mogę sporo powiedzieć o klimatyzacji.

A więc mam urządzenie wielofunkcyjne, które usuwa z powietrza bakterie i wirusy, zauważyłam, że w tym sezonie nie występował u mnie kaszel, ani katar, z którymi do tej pory zmagałam się do roku. Mogę też sporo powiedzieć o samych kosztach, nie tylko koszty zakupu były niskie, lecz także eksploatacji. Otóż moje rachunki za energie elektryczną specjalnie dużo nie wzrosły, bo pomimo, że u mnie klimatyzacja chodzi na okrągło. Do tego zimą klimatyzator pełni też funkcję rekuperatora, a więc wspomaga ogrzewanie.

Oczywiście muszę jeszcze wspomnieć o głośności pracy, a zasadniczo cichości, bo rzeczywiście klimatyzator pracuje bardzo cicho. Ja jestem zadowolona i to w 100%, ale musze pochwalić się, że przekonałam też znajomych i aktualnie jeden z nich ma już zamontowaną klimatyzację, a drugi jest na etapie wyboru, a jeszcze do niedawna byli sceptyczni, a teraz zmienili zdanie o 180 Stopni. Zatem jeżeli macie wątpliwości to koniecznie skontaktujcie się z pracowniami firmy.

Komentarz: Serwis klimatyzacji – o co pytać fachowca w razie awarii?

Jestem szczęśliwą posiadaczką klimatyzacji i przyznam szczerze, że do tej pory na szczęście nie musiałam nigdy korzystać z pomocy serwisu, a jest ona naprawdę sporo eksploatowana. Jednak przyznam też, że często czytam wpisy na Waszym blogu i w końcu mogę zdobyć fachowe informacje, które są przydatne. Jeszcze przed montażem klimatyzacji myślałam, że jest ona szkodliwa, nie sprawdzi się dla alergików, do których notabene ja także się zaliczam, a przy tym przerażały mnie koszty zakupu. Ale okazało się, że byłam w błędzie i myliłam się w każdym z tych aspektów i to dzięki waszej firmie i temu blogowi mam klimatyzację.

Otóż ja zdecydowałam się na urządzenie, które nie tylko chłodzi, ale dodatkowo oczyszcza powietrze i chyba się sprawdza, bo w tym sezonie nie byłam ani razu chora, a przy tym moja alergia się nie nasiliła, co mogę uznać za duży sukces. Także koszty eksploatacji nie są duże co oczywiście jest kolejnym plusem, rachunki za energię elektryczną niewiele się zwiększyły. Klimatyzator działa bardzo cicho i pomimo, że ściany są cienkie nie słychać go w drugim pomieszczeniu. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolona z klimatyzacji.

Oczywiście dwa razy do roku robię serwis, jednak do tej pory było to tylko czyszczenie filtra, bo do pracy urządzenia nie miałam i nie mam zastrzeżeń. Ale dzięki temu wpisowi wiem o co powinnam zapytać serwisanta “tak w razie czego”. Wiem na pewno, że nie powinno się rozwiązywać problemów na własną rękę, bo można tylko i wyłącznie powiększyć awarię. Numer do serwisu mam przyczepiony magnesem do lodówki, choć jeszcze nie korzystałam. Wspomnę też o efektywności mojego klimatyzatora.

W te upały moje mieszkanie stało się centrum spotkań zarówno rodzinnych jak i ze znajomymi, bo jeżeli ktoś już miał dosyć upałów do odwiedzał właśnie mnie. Przyjemny chłód było czuć, a przy tym jakoś lepiej się oddychało. Jeżeli ktoś z czytelników nadal ma wątpliwości to polecam się skontaktować z przedstawicielami firmy, którzy odpowiedzą na wszystkie pytanie i rozwieją wątpliwości, choć ja osobiści mogę polecić klimatyzację każdemu.

Komentarz: Jesteś posiadaczem klimatyzatora w mieszkaniu? Jak rozważnie z niego korzystać

Mam klimatyzację i muszę przyznać, że działa naprawdę sprawnie i doskonale się sprawdza zarówno w upalne dni, jak i jako wspomagacz do ogrzewania. Jednak wiem też, że wielu moich znajomych, którzy także mają klimatyzację narzekali na pracę klimatyzatora co dla mnie było dużym zaskoczeniem, bo mnie się to jeszcze nie zdarzyło. Rozmawiając z nimi okazało się, że nie mieli oni zupełnie pojęcia, jak używać klimatyzatora, aby świetnie działał.

A wręcz popełniali oni kuriozalne błędy, choćby zapominając o regularnym przeglądzie czy czyszczeniu. Dla mnie było to czymś zupełnie normalnym, ale potem przypomniałam sobie, że ja będąc na etapie poszukiwania firmy, która zajmuje się klimatyzacją także nie miałam pojęcia. Aż do czasu jak trafiłam na tego bloga. Dzięki wpisom zdobyłam naprawdę sporą wiedzę i aktualnie zachęcam także moich znajomych do czytania tekstów. Ale kluczem do sukcesu i swojego zadowolenia jest znalezienie odpowiedniej firmy, ja na taką trafiłam i polecam wam Klimatechnika. Nie tylko zdobędziecie wiedzę, ale pracownicy to naprawdę świetni specjaliści, którzy doradzą wam przy wyborze klimatyzatora, odpowiedzą też na wszystkie pytani. Jakby nadal było wam mało zalet to i ceny są bardzo konkurencyjne, a wręcz niskie, porównując inne oferty w Poznaniu.

Zatem firma oferuje wysoką jakość za niskie pieniądze. Ale wracając do znajomych to od jednego usłyszałam, że przez klimatyzację w domu ciągle są przeziębieni i to latem. Potem okazało się, że nie przez klimatyzator, lecz sposób jego użytkowania, bo znajomy nie widząc o tym latem, gdy za oknem upały w domu mocno ochładzał pomieszczenie- przez to efekt był jaki był. Ja wiedziałam od samego początku, że tak się nie robi, ale właśnie dzięki temu wpisowi, który jest bardzo merytoryczny.

Aktualnie i moi znajomi stali się wiernymi czytelnikami i podobnie jak jak uważają, że na tym blogu można znaleźć naprawdę sporo przydatnych, a wręcz niezbędnych informacji. Zatem jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości czy zdecydować się na klimatyzację. To ja mówię tak, ale kluczowe jest znalezienie też najlepszej firmy.

Nie stać Cię na montaż klimatyzacji w mieszkaniu? Czym ją zastąpić?

Ja przez lata sądziłam, że nie stać mnie na montaż klimatyzacji. Przez co latem zasłaniałam okna roletami, a także sądziłam, że użytkowanie wentylatorów się sprawdzi. Jakież było moje zaskoczenie, gdy okazało się że wentylatory chłodzące są pożeraczami prądu. Odkryłam to otrzymując dopłatę za energię elektryczną. Aż w końcu rozmawiając z koleżanką usłyszałam od niej, że warto pomyśleć o klimatyzacji, jednak ja odpowiedziałam, że to zbyt kosztowne, na co ona zachęciła mnie to wejścia na wasz blog i tak zaczęłam czytać o tym ile można zyskać użytkując klimatyzację.

W końcu postanowiłam skontaktować się z pracownikiem firmy Klimatechnika i okazało się w jak wielu aspektach się myliłam. Zarówno zakup jak i montaż klimatyzatora nie był kosztowny, a dodatkowo wybrałam urządzenie wielofunkcyjne, które pełni funkcję także oczyszczacza powietrza. I rzeczywiście uważam, że była to naprawdę dobra decyzja. Wreszcie latem w domu jest chłodno, a zimą ciepło, bo klimatyzator pełni też funkcję ogrzewacza, a dokładnie wspomaga ogrzewanie.

Najlepsze jest to, że rachunki wcale nie zwiększyły się sporo, w przeciwieństwie do czasu, gdy używałam wentylatory. Jestem zadowolona i polecam usługi waszej firmy także innym znajomym czy rodzinie, bo warto. Oczywiście muszę też wspomnieć o aspekcie zdrowotny, bo wiele osób sądzi, że klimatyzacja jest szkodliwa. Ja jestem astmatyczkom i nie zauważył, że coś zmieniłoby się na gorsze. Przede wszystkim ja zyskałam oczyszczone powietrze. Należy jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu filtrów, ja robię przegląd i konserwację dwa razy do roku i uważam, że warto.

Na pewno użytkowanie klimatyzatora nie ma negatywnego wpływu na nasze zdrowie, ale trzeba właśnie pamiętać o usuwaniu kurzu, polecam też urządzenie wielofunkcyjne, które usuwa z powietrza choćby bakterie czy inne zanieczyszczenia. Jeżeli jesteście nadal nie zdecydowani to polecam kontakt z przedstawicielami firmy, a samej firmie życzę dalszych sukcesów i jeszcze więcej tak merytorycznych wpisów.

Komentarz: do wpisu: “Klimatyzacja na poddaszu domu w Poznaniu – czy się sprawdzi?”

Mam dom z poddaszem użytkowym w Poznaniu, jak wiele osób zdecydowałem się na takie rozwiązanie, które zwiększa powierzchnię użytkową, a jednocześnie jest komfortowe w użytkowaniu pomimo obecnych skosów. Pomieszczenia są tak rozplanowane by skosy występowały tyko z jednej strony w większości pomieszczeń. Problemem było jednak uciekające do góry ciepło. Już wtedy wiedziałem, że montaż klimatyzacji będzie niezbędny. Jednak problemem było to jaka klimatyzacja się sprawdzi.

Poznań jest miastem, gdzie można znaleźć specjalistów, dla których montaż klimatyzatorów nie ma tajemnic, gdyż znają specyfikę każdego urządzenia i potrafią je dobrać nie tylko do metrażu danego pomieszczenia, ale również jego położenia. Tak jak zostało wspomniane we wpisie jest to bardzo ważne w przypadku jednostki zewnętrznej, która musi współpracować zarówno z pomieszczeniami na parterze, jak i piętrze. Montaż jest zatem dość skomplikowany, jednak firma Klimatechnika poradziła sobie z tym doskonale i od początku nie było żadnych problemów z eksploatacją.

Klimatyzator typu split wymaga zainstalowania kilku jednostek zewnętrznych w przypadku kilku pomieszczeń, co wydawało mi się mało estetyczne. Dlatego zdecydowałem się na klimatyzację multi-split na poddasze. Moc została doskonale dobrana, zarówno w przypadku jednostek wewnętrznych, jak i jednostki zewnętrznej. Nie dokucza nam hałas, a wnętrze nawet latem nie jest rozgrzane i możemy mieć w domu optymalną temperaturę, a nie zaduch. W takich warunkach spokojnie można żyć i funkcjonować. Na poddaszu znajduje się też sypialnia, zatem nawet latem nie ma problemów z bólem głowy związanym ze zbyt wysoką wilgotnością i temperaturą. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem klimatyzacji do domu z poddaszem nie wahaj się.

Pamiętaj też, że klimatyzatory przenośne nigdy nie dadzą ci takiego komfortu, jak te wspierane przez jednostki zewnętrzne. Nie boję się też awarii instalacji multi-split, bo jestem w razie potrzeby w stałym kontakcie z wykonawcą, a także dbam o jakość urządzeń, regularną wymianę filtrów, a także przeglądy techniczne. Jednak jeśli nie przeszkadza Ci kilka jednostek zewnętrznych zamontowanych na ścianie zewnętrznej, to takie rozwiązanie na pewno sprawi, że w razie awarii jednej jednostki, inna być może będzie działała bez zarzutu.

Komentarz do wpisu: “Klimatyzacja w domku letniskowym – czy montaż się opłaca?”

Zdecydowałem się na domek letniskowy pod Poznaniem. Mieszkamy z rodziną w bloku, więc chcieliśmy mieć choć odrobinę zieleni i spokoju. Domek ma maksymalną możliwą powierzchnię, czyli 35 m2. Wydawać by się mogło, że przy tak niewielkim domku montaż klimatyzacji jest nieopłacalny. Jednak w naszym przypadku tak nie jest. Spędzamy w tym miejscu każdą wolną chwilę, a latem w czasie urlopu właściwie każdy dzień. Dlatego komfortowe warunki były dla nas bardzo ważne.

Zadaliśmy sobie jednak pytanie: jaka klimatyzacja będzie odpowiednia? Poznań jest miastem, gdzie znaleźliśmy specjalistów z firmy Klimatechnika i za rekomendacją znajomych umówiliśmy się na wykonanie kosztorysu. Doradzono nam świetne rozwiązanie i fachowcy dobrali jednostkę zewnętrzną o wystarczającej, nie najwyższej mocy. Dzięki temu klimatyzator działa sprawnie, ale też nie zużywa dużej ilości prądu. Mimo, że z klimatyzacji nie korzystamy codziennie, zdecydowaliśmy się na model z inwerterem, co jeszcze ograniczyło nasze wydatki. Ponieważ działka jest odsłonięta mamy też panele fotowoltaiczne w liczbie dwóch, co zupełnie wystarcza i obsługuje także klimatyzację.

Dodając do tego wysoką klasę energetyczną urządzeń za wszystko płacimy naprawdę niewiele i ta cała inwestycja na pewno po ok. 10 latach nam się zwróci. Jednak najważniejszy jest komfort jaki zyskaliśmy, a koszt samej klimatyzacji zamknął się w kilku tysiącach złotych razem z montażem. Zatem według mnie montaż klimatyzatorów w domku letniskowym intensywnie eksploatowanym naprawdę się opłaca. Oczywiście jeśli czas w takim miejscu spędza się sporadycznie, to na pewno wystarczą modele przenośne, które są nieco tańsze. My zdecydowaliśmy się na klimatyzator Daikin, który spełnia wszystkie nasze oczekiwania.

Co ważne klimatyzacja nie musi być non stop włączona na pełnych obrotach, a tryb jej pracy dostosowujemy do tego czy przebywamy w domku. Staramy się też nie wykorzystywać na maksa możliwości chłodzenia, bo chcemy wypoczywać, a nie potem leczyć się na różne przeziębienia.

Komentarz: do wpisu: “Montaż klimatyzacji w nietypowych pomieszczeniach – co na to fachowiec?”

Moje mieszkanie w Poznaniu jest pełne ciekawych rozwiązań, choć jest to większa kawalerka. Zdecydowałam się na sufit podwieszany, który pełni świetną rolę dekoracyjną i równoważy pomieszczenie. Przez długi czas sądziłam, że do takiego wnętrza trudno będzie dobrać odpowiednią klimatyzację. Na szczęście się myliłam. Zatem klimatyzacja kasetonowa okazała się strzałem w dziesiątkę. Wszystko wygląda bardzo estetycznie i w ogóle nie rzuca się w oczy a salon, sypialnia i kuchnia w jednym prezentuje się doskonale, a co najważniejsze panuje w nim zdrowa atmosfera, niezależnie od aury za oknem.

Koleżanka poleciła mi firmę Klimatechnika i byłam zachwycona fachowością z jaką Panowie zajęli się montażem. U niej w domu zamontowali z kolei klimatyzatory kanałowe, gdyż zależało jej bardzo na rozwiązaniu, które nie rzuca się w oczy, ale w moim przypadku jest podobnie i estetyka idzie w parze z niewątpliwą funkcjonalnością.

Montaż klimatyzacji w moim przypadku to był koszt niecałych 10 tys. zł. Wydaje się niemało, jednak za tak estetyczne i sprytne rozwiązanie trzeba zapłacić nieco więcej. Jak zostało wspomniane klimatyzację można zastosować wszędzie, bo rozwiązań powstaje coraz więcej, zatem niezależnie czy masz mieszkanie na poddaszu, czy też parterze kamienicy z wysokimi sufitami, na pewno fachowcy doradzą Ci odpowiednie rozwiązanie.

Montaż klimatyzatorów do nietypowych pomieszczeń zawsze wiąże się z nieco wyższymi kosztami, jednak kiedy latem mogę ustawić sobie najlepszą temperaturę ok.23 stopni, podczas gdy na zewnątrz jest jakieś 30 i to od kilku dni, cieszę się, że się zdecydowałam. Przede wszystkim nie mam również problemów z alergenami w domu, bo klimatyzator wyposażony jest w filtr HEPA. Każdy może znaleźć rozwiązanie skrojone do swoich potrzeb. Nie ma problemów z pleśnią, zbyt wysoką wilgocią czy grzybem na ścianach.

Oczywiście trzeba wybrać system klimatyzacji od renomowanego producenta. Tylko takie urządzenia dają nam gwarancję, że oczyszczanie i chłodzenie działa bardzo dobrze. Wybierając rzetelną firmę możemy liczyć też na profesjonalny serwis. Ja na szczęście nie musiałam jeszcze korzystać, choć przegląd już wykonałam. Serdecznie polecam!