20 lat doświadczenia w montażu i serwisie klimatyzatorów

Gwarancja 10 lat

Na wybrane klimatyzatory

Obsługiwany teren

Poznań i okolice

Zadzwoń teraz: 502 161 803

Profesjonalne doradztwo i wycena

Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania?

Planujesz zakup klimatyzatora, ale nie wiesz, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze? Czy lepiej kupić mały ale wydajny model, czy postawić na moc i duże możliwości? Czy wybrać zwykły klimatyzator, czy może zainstalować cały system gwarantujący klimatyzację, wentylację i rekuperację? Jaki model wybrać i jaki system montażu? Tyle pytań, na które trzeba znać odpowiedzi.

Czy do mieszkania w bloku potrzebujesz klimatyzatora?

Latem mieszkania w blokach potrafią nagrzać się do bardzo wysokich temperatur, a przebywanie w nich, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 30 stopni Celsjusza, może przypominać przebywanie w piekarniku. Dobry system klimatyzacji będzie niezastąpiony. O tym, że klimatyzator nie musi być drogi, pisaliśmy w poprzednim artykule. Tym razem skupimy się nad tym, jakie są typy urządzeń.

Podstawowe typy klimatyzatorów

Modeli i rozwiązań dostępnych na rynku jest wiele, a producenci starają się zaproponować również własne, autorskie rozwiązania. Można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów.

  • Klimatyzatory monoblokowe – czyli takie, w których całość urządzenia zamknięta jest w jednej obudowie instalowanej wywnętrz pomieszczenia. Nadają się do zainstalowania w miejscach, w których można wyprowadzić na zewnątrz rurę odprowadzającą gorące powietrze.
  • Klimatyzatory Split – są to najczęściej spotykane urządzenia, montowane w blokach. Obie części klimatyzatora są rozdzielone. Jednostka zewnętrzna wystawiana jest poza budynek i połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą elastycznych przewodów freonowych. Pracują cicho i wydajnie.
  • Klimatyzatory Multi-Split – charakteryzują się tym, że do sprężarki można podłączyć kilka parowników, a więc mogą obsługiwać kilka pomieszczeń. Dzięki możliwości połączenia, takie urządzenie jest tańsze niż instalowanie kilku klimatyzatorów.
  • Klimatyzatory przenośne – niewielkie, kompaktowe urządzenia, których nie podłącza się na stałe. Można je przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia, czy nawet zabrać ze sobą na wakacje, ale nie jest to najwydajniejsze rozwiązanie.

Jaki typ montażu?

Na potrzeby mieszkań i domów jednorodzinnych najlepszym wyjściem będzie zainstalowanie klimatyzatora SPLIT. Ale nawet w ramach tego jednego rodzaju, mamy do wyboru kilka możliwości:

  • Montaż ścienny – najpopularniejszy i najprostszy w montażu. Dobrze się prezentuje i może być ozdobą pomieszczenia.
  • Montaż podłogowo-sufitowy – najczęściej stosowany w sklepach i lokalach.
  • Montaż kasetonowy – przeznaczony do chłodzenia dużych powierzchni, zaprojektowany do instalacji na sufitach podwieszanych.
  • Montaż kanałowy – używany w dużych obiektach np. halach przemysłowych. Jest bardzo wydajny, ale potrzebuje specjalnych kanałów do rozprowadzania powietrza.

Jakie rozwiązanie do mieszkania?

Najrozsądniejszym i najczęściej wybieranym klimatyzatorem do mieszkań i domów jednorodzinnych są modele typu Split z montażem ściennym. W Klimatechnika mamy duży wybór tego typu klimatyzatorów. Zapoznaj się z naszą ofertą, a jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze konkretnego modelu, z przyjemnością udzielimy Ci wyczerpujących informacji.

Comments are closed.
Decydujesz się na klimę?

Sprawdź co warto wiedzieć przed zakupem i montażem klimatyzacji.

Potrzebujesz porady, jesteś zdecydowany na klimatyzację? – skontaktuj się telefonicznie lub mailowo!