20 lat doświadczenia w montażu i serwisie klimatyzatorów

Gwarancja 10 lat

Na wybrane klimatyzatory

Obsługiwany teren

Poznań i okolice

Zadzwoń teraz: 502 161 803

Profesjonalne doradztwo i wycena

Ile kosztuje instalacja i użytkowanie klimatyzacji w domu i w biurze?

Czy klimatyzacja jest droga? To pytanie nurtuje wiele osób, które chciałyby zamontować klimatyzator, ale boją się kosztów, z jakimi wiążą się z tym urządzeniem. Na temat cen klimatyzatorów  i rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb pisaliśmy w osobnym artykule. Tym razem postaramy się odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje instalacja i użytkowanie klimatyzacji w domu i w biurze?

Koszt montażu klimatyzacji

Ile kosztuje klimatyzacja? Sprawdź nasz poprzedni artykuł. Ceny instalacji klimatyzatorów są zależne od miasta, warunków lokalowych, konieczności użycia specjalistycznego sprzętu oraz wykonawcy. Z dodatkowym wydatkiem trzeba liczyć się tam, gdzie będzie konieczność użycia np. podnośnika, rusztowania, kucia w trudnych warunkach czy zdobycia specjalnych pozwoleń. Ogólnie należy założyć, że montaż klimatyzatora to koszt około 1000-1500 złotych plus cena samego urządzenia.

Na lepszą ofertę można liczyć, kupując klimatyzator wraz z usługą montażu. Można zaoszczędzić nawet kilkanaście procent, ponieważ koszty rozkładają się zupełnie inaczej, a firma zajmująca się jednocześnie sprzedażą i instalacją urządzeń daje korzystne rabaty. Na przykład ceny klimatyzatorów z montażem w firmie Klimatechnika w Poznaniu wynoszą (aktualne cenny znajdą Państwo w zakładce cennik):

  • Klimatyzator LG Standard 2,5- 3.0 kW – 4 900 zł
  • Klimatyzator LG Standard 6,6 – 7,4 kW – 8000 zł
  • Klimatyzator LG Standard PLUS 3.5-4.0 kW – 5500 zł

Zobacz cały cennik: ile kosztuje instalacja klimatyzacji.

Koszt użytkowania klimatyzacji w domu i w biurze

Nieco bardziej skomplikowaną kwestią są ceny eksploatacji urządzenia, gdyż zależą od wielu czynników. Przede wszystkim samo zużycie prądu może być różne w zależności od modelu, dlatego przed zakupem sprawdź:

  • klasę efektywności energetycznej,
  • sprawność energetyczną urządzeń chłodniczych (SEER),
  • etykietę energetyczną.

Koszt eksploatacji przekłada się na wyższe bądź niższe rachunki za prąd. Szacunkowo można założyć, że roczne zużycie prądu w zależności od urządzenia i eksploatacji wyniesie od poniżej 1000 zł do powyżej 3000 zł (to oczywiście zależy od sposobu i częstości wykorzystania klimatyzacji). Ważne jest więc dobranie odpowiedniej mocy klimatyzatora do konkretnego pomieszczenia aby nie przepłacać.

Istotnym kosztem są też okresowe czynności serwisowe, czyszczenie i wymiana części, filtrów itd. Klimatyzacja musi być czyszczona, odgrzybiana i dezynfekowana, by nie gromadziły się w niej chorobotwórcze mikroorganizmy; filtry muszą być regularnie wymieniane, a od czasu do czasu trzeba uzupełnić czynnik chłodzący. Część z tych rzeczy można wykonywać samodzielnie, ale niektóre z nich muszą być prowadzone przez fachową firmę. Zwłaszcza jeżeli mowa o klimatyzacji w biurze i miejscu pracy. Koszt serwisu zaczyna się od 150 zł i obejmuje czyszczenie urządzenia oraz uzupełnienie czynnika chłodzącego. Dodatkowe prace wyceniane są osobno.

Na użytkowanie klimatyzacji składają się:

  • Zużycie prądu,
  • Okresowe odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji,
  • Okresowe przeglądy i naprawy,
  • Dodatkowe usługi.

 

Comments are closed.
Decydujesz się na klimę?

Sprawdź co warto wiedzieć przed zakupem i montażem klimatyzacji.

Potrzebujesz porady, jesteś zdecydowany na klimatyzację? – skontaktuj się telefonicznie lub mailowo!