20 lat doświadczenia w montażu i serwisie klimatyzatorów

Gwarancja 10 lat

Na wybrane klimatyzatory

Obsługiwany teren

Poznań i okolice

Zadzwoń teraz: 502 161 803

Profesjonalne doradztwo i wycena

Klimatyzacja do domu – tańsza niż myślisz!

Wybór klimatyzacji do domu

Uff, jak gorąco. Czy znasz to uczucie, gdy w mieszkaniu panuje taki skwar, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest spędzenie całego dnia w łazience, najlepiej w wannie pełnej chłodnej wody? A można prościej, efektywniej i niedrogo. Profesjonalna, wydajna klimatyzacja domowa to prawdziwe wybawienie w trakcie upalnych, letnich dni.

Rozsądny wybór klimatyzatora

Zakup klimatyzatora to wydatek. Ale czy tak duży, jak Ci się wydaje? Wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz powierzchni lokalu. Dużym błędem jest kupowanie urządzenia „na oko”, bez konsultacji z monterem lub obsługą klienta – ale taką obsługą z prawdziwego zdarzenia, a nie sprzedawcą, który jedyne co potrafi, to zaśpiewać cenę produktu.

Rozsądny wybór urządzenia, a więc dobranie mocy do faktycznych potrzeb użytkownika, to pierwszy krok w stronę oszczędności. Zamiast przesadnie mocnego i drogiego modelu, warto rozważyć zakup ekonomicznego urządzenia do użytku domowego np. klimatyzator o mocy chłodniczej w granicach 3,5kW spokojnie wystarczy do ochłodzenia powierzchni 35-40 m2 ( pobór prądu max. 1 kW)

Koszt przeciętnego klimatyzatora do mieszkania mieści się w przedziale 1500-3000 zł netto w zależności od modelu i marki. Im rozleglejsze pomieszczenie, tym moc klimatyzatora powinna być większa, dlatego warto skonsultować wybór. Profesjonalne urządzenia o mocy umożliwiającej chłodzenie dużych hal lub kilku pomieszczeń jednocześnie to wydatek powyżej 4000 zł.

Duży wpływ na cenę ma marka producenta. Nie ma co ukrywać, że jedne modele są droższe, inne tańsze; jedne bardziej wytrzymałe, inne mniej. W naszej ofercie mamy urządzenia takich firm, jak: LG, Samsung, Daikin i Mitshubishi, MDV, Toshiba, Midea, Gree aux, Hitachi, Juitsu, dzięki tak szerokiemu wyborowi, możemy zaproponować różne przedziały cenowe.

Co tanio, to drogo

W marketach można spotkać różnego rodzaju tanie klimatyzatory, których cena zaczyna się już w okolicach 1000 zł. Czy jest to dobry wybór? Trzeba być świadomym, że tego typu urządzenia charakteryzują się niewielką mocą np. 2000 W, przez co nadadzą się tylko do małych pomieszczeń, ale do chłodzenia całego mieszkania będą zupełnie nieprzydatne.

Bardzo tanie klimatyzatory potrafią się szybko psuć, a ich naprawa i konserwacja bywa niewspółmiernie kosztowna w stosunku do ceny samego urządzenia. Zachęcamy do rozejrzenia się za modelami ze średniej półki, których koszt dobrze koreluje z jakością.

Budżetową wersją klimatyzatora jest klimatyzer, czyli niewielkie urządzenie chłodzące, które działa na zasadzie mechanicznej (nie ma czynnika chłodzącego). Takie urządzenia dostępne są w niewielkich kwotach ok. 500 zł, ale ich możliwości są ograniczone, dlatego lepiej zainwestować w dobrej jakości klimatyzator.

Pamiętaj o koszcie obsługi!

Sama cena urządzenia to nie wszystko, klimatyzator trzeba bowiem zainstalować, a od czasu do czasu poddać czyszczeniu i okresowej konserwacji. Dobre marki mają własne serwisy, podczas gdy z konserwacją chińskich urządzeń może być problem – dostępność części zamiennych i serwisu to ważny aspekt, o którym trzeba pamiętać planując zakup klimatyzatora.

Do kosztu eksploatacji trzeba doliczyć ceny filtrów, uzupełniania czynnika chłodzącego, a także klasę energetyczną. Tani klimatyzator, który pożera dużo prądu, w rzeczywistości będzie koszmarnie drogi w użytkowaniu. Zatem zakup klimatyzacji do domu powinien być tym bardziej dobrze przemyślany.

Sprawdź modele i ceny klimatyzatorów oferowanych przez Klimatechnika. Nie wiesz, jakie urządzenie wybrać? Przeczytaj kolejny artykuł o tym, jaki klimatyzator wybrać do mieszkania, a jeśli nadal masz wątpliwości, napisz do nas, a zaproponujemy Ci korzystne rozwiązanie, dopasowane do Twoich potrzeb.

Comments are closed.
Decydujesz się na klimę?

Sprawdź co warto wiedzieć przed zakupem i montażem klimatyzacji.

Potrzebujesz porady, jesteś zdecydowany na klimatyzację? – skontaktuj się telefonicznie lub mailowo!