20 lat doświadczenia w montażu i serwisie klimatyzatorów

Gwarancja 10 lat

Na wybrane klimatyzatory

Obsługiwany teren

Poznań i okolice

Zadzwoń teraz: 502 161 803

Profesjonalne doradztwo i wycena

Fakty i mity o klimatyzacji

Fakty i mity na temat klimatyzacji

Klimatyzacja w mieszkaniu to brzmi dumnie, ożywczo, chłodno i… drogo? Czy klimatyzacja to faktycznie dobre rozwiązanie? Czy jest droga? Czy może powodować choroby? Te i wiele innych pytań zadają sobie użytkownicy, zastanawiający się nad zakupem systemu klimatyzacji. Dziś odpowiemy na kilka „klimatycznych” mitów, które narosły wokół tych urządzeń.

Fakt – klimatyzację można zainstalować w domu

Domowy klimatyzator jest urządzeniem stosunkowo niewielkim i łatwym w montażu. Warto go założyć przede wszystkim w mieszkaniach zlokalizowanych w dużych miastach i tam, gdzie okna wychodzą na nasłonecznioną stronę. Przeczytaj więcej: jaki klimatyzator wybrać do mieszkania.

Mit – klimatyzacja jest droga

Owszem, używanie klimatyzacji wiąże się z dodatkowymi wydatkami, zwłaszcza za prąd, jednak dobrze dobrane urządzenie pozwala na znaczną redukcję kosztów. Najwięcej energii „pożerają” modele, przeznaczone do chłodzenia dużych powierzchni, a przecież w niewielkim, kilkudziesięciometrowym mieszkaniu nie są potrzebne energochłonne klimatyzatory. Kupując produkt u renomowanego przedstawiciela, możesz liczyć na fachową pomoc w zakresie doboru mocy i wydajności klimatyzatora.

Samo urządzenie również nie jest przesadnie drogie, a koszt przeciętnego klimatyzatora mieści się w widełkach 1500-3000 zł.

Fakt – klimatyzacja ma wpływ na zdrowie

Ale wcale nie negatywne, wręcz przeciwnie. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio dbamy o urządzenie, wykonujemy regularne przeglądy i czyszczenie. Klimatyzator oprócz tego, że chłodzi powietrze, również je filtruje z pyłków, kurzu i mikroorganizmów unoszących się w powietrzu. Schłodzone i czyste powietrze jest korzystniejsze dla zdrowia i samopoczucia.

Niestety klimatyzacja (wentylacja również) ma też drugą stronę. Urządzenie to wymaga regularnego czyszczenia i odgrzybiania, a jeśli czynności te nie są wykonywane, to w filtrach i przewodach wentylacyjnych zbierają się grzyby i bakterie, mogące negatywnie wpływać na zdrowie i stan układu oddechowego.

Mit – klimatyzatory są hałaśliwe

Dobre, markowe klimatyzatory o mocy 3,5kW, czyli wystarczającej do ochłodzenia małego mieszkania, nie przekraczają głośnością 19dB, podczas gdy średni poziom hałasu w sypialni wynosi 30dB. Oznacza to, że praca urządzenia nie zakłóca snu.

Fakt – klimatyzacja nie jest wentylacją (chociaż może nią być)

Zadaniem klimatyzatora jest chłodzenie powietrza – zmiana jego temperatury i wilgotności. Nie dostarcza on jednak świeżego powietrza, dlatego klimatyzator nie może zastąpić wentylatora, a nawet wskazana jest dodatkowa wentylacja pomieszczenia klimatyzowanego. W sprzedaży dostępne są urządzenia pełniące funkcję klimatyzatora i wentylatora.

Mit – klimatyzacja wywołuje przeziębienie

Przeziębienie nie jest chorobą powodowaną przez zimne powietrze, a przez drobnoustroje znajdujące się w nim. Chociaż częsta zmiana temperatury otoczenia może osłabiać działanie układu odpornościowego człowieka, to jednak do zachorowania potrzebne są wirusy, a tych w klimatyzowanym, oczyszczonym powietrzu być nie powinno.

Podsumowując:

Klimatyzator jest urządzeniem przydatnym i znacząco podnoszącym komfort mieszkania, pracy, snu i wypoczynku. Przestrzegając zasad użytkowania i dbając o czystość filtrów, możesz bezpiecznie i komfortowo cieszyć się z chłodnego powietrza.

Fakt – klimatyzator warto kupić!

Comments are closed.
Decydujesz się na klimę?

Sprawdź co warto wiedzieć przed zakupem i montażem klimatyzacji.

Potrzebujesz porady, jesteś zdecydowany na klimatyzację? – skontaktuj się telefonicznie lub mailowo!